додому Фітнес і спорт

Як тренуватися, щоб схуднути: найефективніші вправи

364

Спортивні тренування не тільки допомагають спалювати жир, але і прискорюють обмін речовин, завдяки чому ми худнемо буквально самі собою. Але які вправи найбільш ефективні?

Що краще для схуднення, тренування або дієти? Строго кажучи, потрібно і те, і інше: правильне і розумне скорочення раціону допомагає нам створювати дефіцит калорій, а спорт прискорює метаболізм і допомагає спалювати жир і нарощувати м’язи. Але якщо ви вирішили зупинитися на чомусь одному і віддали перевагу фізичної активності, то ми розповімо, які тренування найбільш ефективні в спалюванні жиру.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Як спорт допомагає нам схуднути?

Фізичні вправи потрібні не тільки для створення більшого дефіциту калорій: як показали дослідження, фізичні навантаження змушують наш організм спалювати більшу кількість калорій протягом досить тривалого часу після того, як тренування закінчена. так, дослідження 2011 року підтвердило, що після інтенсивного тренування, що тривала 45 хвилин, метаболізм залишався прискореним ще протягом 14 годин, і в підсумку в дні тренувань буквально самі собою йшло 190 калорій.

Ще одна перевага фізичних тренувань – вони перетворюють білий жир в бурий. А саме клітини бурого жиру витрачають енергію, а не запасають її. так, дослідження на мишах, Проведене в 2012 році, підтвердило, що в процесі тренувань активніше утворюється гормон іризин, який і перетворює білий жир в бурий. вчені стверджують, Що 50 грамів бурого жиру в змозі допомогти нам спалити п’яту частину денних калорій – це майже необхідна нам чверть. При цьому в організмі дорослої людини в середньому міститься від 20 до 30 грамів бурого жиру. Однак якщо займатися спортом активно і регулярно, його кількість можна збільшити – і процес схуднення піде істотно швидше.

Які тренування найбільш ефективні?

Краща стратегія – поєднувати силові та аеробні навантаження. Силові тренування допоможуть розвивати м’язи ( а м’язова тканина змушує організм спалювати більше калорій ), а аеробні – безпосередньо спалювати жир. І якщо з вправами на м’язи вам допоможе розібратися тренер, то з аеробних активностей найкраще допомагають справлятися з гаком жиром наступні.

Ходьба

Так-так, ходити не менш корисно, ніж бігати, а якщо у вас зайву вагу, проблеми з суглобами або ви тільки повертаєтеся до спорту після довгої перерву, то ще й корисніше. Всього 40 хвилин швидкої ходьби в день підтримають ваш метаболізм на рівні, досить для боротьби з гаком жиром, допоможуть зняти стрес і навіть поліпшать пам’ять.

Плавання

Ідеальний вид активності, який підходить практично всім. Болить спина, ниють суглоби, а дихання не вистачає навіть на дуже коротку дистанцію? Міняйте спортивний костюм на купальник, а абонемент в тренажерку – на пропуск в басейн! Тільки рекомендуємо взяти кілька уроків, щоб плавати правильно: тільки при дотриманні техніки ваші м’язи отримають максимальне навантаження, а хребет і суглоби – найправильнішу підтримку. І незмінні бонуси плавання: воно дійсно розслабляє і допомагає зняти стрес, допомагає знизити рівень цукру в крові ( і підтримує його на здоровому рівні ще протягом 6 годин після тренування ), а також насичує кров киснем – ми в прямому сенсі стаємо розумнішими після запливу.

Стрибки на батуті

Всього 10 хвилин активних стрибків на батуті дають ефект, який можна порівняти з півгодинної біговим тренуванням. При цьому вам весело, ви не перевтомлюватися, а ендорфіни викидаються в кров просто у величезній кількості.

Бадмінтон

Представники якої професії відрізняються самим завидним здоров’ям? Думаю, ви погодитеся, що космонавти як мінімум входять в трійку лідерів. Так ось, бадмінтон входить в програму підготовки льотчиків-космонавтів. По-перше, він тренує зір, А, по-друге, дає найсерйознішу серед всіх ігрових видів спорту навантаження на м’язи.

Танці

Навіть не дуже енергійні стилі танців діють, як гарне тренування: після навіть не дуже довгого заняття або півгодини на дискотеці і м’язи розігріті, і серце стукає активніше, і кров біжить швидше. А ще танці – це можливість поспілкуватися з друзями ( це продовжує життя ), і отримати порцію ендорфінів ( а це не тільки корисно, але і дуже приємно ).

Додати коментар