додому Поради

Як правильно вибрати зубну щітку

З неї починається ваш день, і з нею він завершується. Знайомтеся: ваша зубна щітка, ваш надійний друг, помічник і захисник. До вибору таких друзів потрібно підходити дуже відповідально — далеко не всі щітки однаково добре справляються з тими завданнями, які вони покликані вирішувати. Разом з Ольгою Кашміною, головним лікарем Colibri Dental Clinic, Центром клінічної майстерності Nobel Biocare, розбираємося, як не помилитися і зробити правильний вибір.

Ідеальна зубна щітка

Довжина головки щітки не повинна перевищувати ширини двох ваших зубів, інакше вам буде складно маневрувати нею в порожнині рота. Всупереч сформованим стереотипам, щітка неодмінно повинна бути м’якою. Жорстка щетина погано справляється з видаленням нальоту з пришийковою областю, де його накопичується найбільше, і може травмувати ясна. Переважно використовувати щітки зі штучною щетиною з нейлону або інших сучасних матеріалів — натуральна щетина вбирає вологу і досить швидко стає розсадником бактерій, які люблять тепле і вологе середовище. Всілякі гумові і силіконові вставки у головку щітки є маркетинговою «фішкою» і лише ускладнюють процес чищення. Тут варто дотримуватися принципу «чим простіше — тим краще».

Електричні зубні щітки: за чи проти?

Добре почистити зуби можна як звичайною щіткою, так і електричної, це питання бажання і бюджету. Електричні щітки, звичайно, хороші тим, що у них невеликі головки і відточені кругові рухи, однак стоматологи-гігієністи чудово демонструють на прийомі, що і проста щітка з маленькою голівкою і м’якою щетиною також здатна творити чудеса, якщо навчитися правильно нею користуватися.

Правильна техніка чищення зубів: основи

Правильна чистка передбачає кругові рухи зубної щітки з постановкою її під кутом 45 градусів до краю ясен, щоб «вимітати» наліт від десни і з міжзубних проміжків. Це називається чищенням за методом Басса — в інтернеті є безліч повчальних відеороликів, після перегляду яких стане зрозуміло, що жорсткою чи великою щіткою так маневрувати не вийде. І не забувайте, що чистити зуби потрібно два рази в день, вранці і ввечері після їжі, і не менше двох хвилин.

Додаткові засоби гігієни — зубна щітка не впорається самостійно!

Обов’язковим доповненням до щітки повинна стати міжзубна нитка (флос) або дентальні йоржики. Карієс на контакті (між зубами) поширений не менше, ніж карієс на жувальній поверхні, і попередити його можна тільки ретельно прочищаючи міжзубні проміжки. Деякі люди вважають за краще використовувати для цього іригатори — прекрасні прилади, але кілька більш складні у використанні, ніж нитка або йоржик. З ними потрібно навчитися працювати, і добре, якщо правильну техніку покаже лікар-гігієніст, оскільки дуже сильний струмінь, спрямований під ясна, може їх травмувати і заподіяти дискомфорт.

Зубну щітку (або насадки на електричну щітку) необхідно регулярно міняти не рідше, ніж кожні три місяці, а також при вираженій деформації щетини або після перенесених простудних захворювань.

Пам’ятайте, що домашній догляд за порожниною рота — це 80% здоров’я зубів і ясен, тому зубна щітка коштує того, щоб її вибирали ретельно і зі знанням справи. Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у цьому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут