додому Новини

Грунтові гриби можуть викликати серйозні проблеми з легенями, попереджають вчені

47

Дослідники з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі виявили, що три основні види ґрунтових грибів, які викликають легеневі інфекції, за останні десятиліття розширили свій ареал. Про це пише SCITECHDAILY.

Гриби в ґрунті викликають значну кількість серйозних легеневих інфекцій у 48 з 50 штатів і округу Колумбія, включаючи багато районів, які довгий час вважалися вільними від смертельних грибків навколишнього середовища. Це згідно з недавнім дослідженням, проведеним дослідниками Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Дослідження 1950-х і 60-х років показали, що грибкові інфекції легенів були проблемою лише в певних частинах країни. Це вже не так, показує нове дослідження, яке було опубліковано 11 листопада в журналі Clinical Infectious Diseases. За словами дослідників, лікарі, які покладаються на застарілі карти хвороботворних грибів, можуть пропустити ознаки грибкової інфекції легенів, що призводить до несвоєчасних або неправильних діагнозів.

Гістоплазма, або гісто, є одним з трьох основних видів ґрунтових грибів, що викликають легеневі інфекції в США Історично гістоплазма була виявлена на Середньому Заході та частинах Сходу, кокцидіоїди на південному заході та бластоміцети На Середньому Заході та півдні. Але зростаюча кількість повідомлень про випадки та анекдоти свідчать про те, що за останні десятиліття всі три хвороби вийшли за межі своїх традиційних ареалів, швидше за все, через зміну клімату.

Три основні види грибів, що викликають легеневі інфекції-Гістоплазма (червоний), Бластоміцес (синій) та Кокцидіоїди (Зелений) — за останні десятиліття розширили свій ареал. Ці карти були створені на основі даних за 1955 рік (верхній ряд) і 2007-2016 роки (нижній ряд). Використання застарілих карт може призвести до затримки або пропущених діагнозів.

У людей розвиваються грибкові інфекції легенів після вдихання спор грибів у грунт. Спори переносяться повітрям, коли ґрунт порушується землеробством, озелененням, будівництвом або навіть просто людьми, які гуляють у багатих грибами місцях, таких як Печери. Більшість здорових дорослих і дітей можуть легко боротися з грибковою інфекцією, але у немовлят, людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою можуть розвинутися лихоманка, кашель, втома та інші симптоми. Грибкові інфекції легенів легко можна сплутати з бактеріальними або вірусними інфекціями легенів, такими якcovid-19, бактеріальна пневмонія та туберкульоз.

Гістоплазмоз-це інфекція, спричинена грибком, який називається гістоплазмою. Гриб живе в навколишньому середовищі, особливо в грунті, що містить велику кількість пташиного або посліду кажанів. Люди можуть заразитися гістоплазмозом після вдихання мікроскопічних грибкових спор з повітря. Хоча більшість людей, які вдихають спори, не хворіють, у тих, хто це робить, може бути лихоманка, кашель і втома. Багато людей, які хворіють на гістоплазмоз, одужують самостійно, без ліків, але у деяких людей, наприклад, у тих, у кого ослаблена імунна система, інфекція може стати серйозною.

“ЛЮДИ з грибковою інфекцією легенів ЧАСТО витрачають тижні на те, щоб поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування, і весь цей час вони відчувають себе жахливо, — говорить провідний АВТОР Патрік б.мазі, ДОКТОР медичних НАУК, науковий співробітник клініки інфекційних захворювань. – ЗАЗВИЧАЙ У НИХ КІЛЬКА ВІДВІДУВАНЬ ЛІКАРЯ З БЕЗЛІЧЧЮ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ТЕСТУВАННЯ І ДІАГНОСТИКИ, АЛЕ ЛІКАР ПРОСТО НЕ РОЗГЛЯДАЄ ГРИБКОВУ ІНФЕКЦІЮ, ПОКИ НЕ ВИЧЕРПАЄ ВСІ ІНШІ МОЖЛИВОСТІ”.

Грибкові інфекції зустрічаються набагато частіше, ніж люди думають, і вони поширюються. Наукове співтовариство недостатньо інвестувало у вивчення та розробку методів лікування грибкових інфекцій. Важливо, щоб медичне співтовариство усвідомило, що в наші дні ці гриби практично всюди, і що медики повинні ставитися до них серйозно і враховувати їх при постановці діагнозу.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяХіміотерапія може підвищити сприйнятливість до хвороб у майбутніх поколінь, попереджають вчені
наступна статтяРозчинник, що використовується в лаку для нігтів, може збільшити ризик раку молочної залози та яєчників

Додати коментар