додому Краса і здоров'я

Дистрофія нігтів

2786

Дистрофія нігтів в медицині називається «оніходістрофією» і є зміною форми, кольору і структури нігтів рук і ніг. Це відбувається через порушення клітинного харчування нігтьової пластини. Дистрофія нігтів може бути як набутим, так і спадковим захворюванням. Найчастіше хвороба є придбаною та в зв’язку з цим ділиться на підвиди. Залежно від типу дистрофії лікар призначає лікування, тому варто детальніше розповісти про типи захворювання.

18-11-14-foto-600x450-1

Види набутої дистрофії

Гапалохінія

Цей тип очолює список видів дистрофії нігтів. Він має наступні ознаки:

  • розм’якшення нігтів;
  • ламка структура нігтьової пластини;
  • тонка пластина.

Причини появи дистрофії нігтів у вигляді гапалохініі можуть критися в проблемах внутрішніх органів, тому лікують саме захворювання, а не усувають першопричину.

Оніхолізіс

Такий тип дистрофії знаходиться на другому місці за частотою розвитку. В цьому випадку нігтьова пластина відстає від нігтьового ложа. Причиною захворювання може стати як грибок, так і пошкодження (наприклад, удар). Крім відшарування від ложа, під нігтем утворюється повітря, яке сприяє розвитку оніхолізіса.

Оніхошізіс

В цьому випадку нігтьова пластина тріскається і розщеплюється поперек росту нігтя. При цьому розшаровуватися ніготь починає тільки у самого краю. Захворювання не проходить, якщо обрізати ніготь, тому необхідно звертатися до лікаря.

Оніхорексіс

Наступний різновид дистрофії, яка характеризується потоншенням нігтя уздовж нігтьової пластини. При цьому сам ніготь стає ламким. Причиною появи цього виду дистрофії нігтя може бути вплив кислотних або лужних розчинів, тому при появі ризику розвитку захворювання варто проводити профілактику – захищати руки або ноги від негативного впливу.

Борозни Бо

Під час цього виду патології на нігті з’являються поперечні борозни. Вони не дуже помітні, так як не відрізняються за кольором від нігтьової пластини, але мають глибину до 1 мл. Головними причинами появи Борозни Бо є псоріаз, екзема та інші шкірні інфекції, тому при лікуванні в першу чергу позбавляються від інфекції.

Серединна каналоподібна дистрофія нігтів

Цей різновид зустрічається досить часто. Вона відрізняється появою глибоких поздовжніх борозен. Найбільш поширеною причини дистрофії в цьому випадку є сильна механічна травма кореня нігтя.

Трахнонхінія

При останньому виді дистрофії з’являється шорсткість, тьмяність, дерозшарування нігтьової пластини і утворення великої кількості точкових западин.

Лікування нігтьової дистрофії

Дистрофія нігтів зустрічається всього у 3-5% населення, тому мало хто знає про лікування захворювання. Трудність полягає ще в тому, що симптоми можуть ввести в оману, так як схожі на прояви інших подібних захворювань, тому діагноз ставити повинен тільки лікар. Лікування дистрофії нігтів на руках і ногах не повинно проходити за допомогою народних засобів, використовувати потрібно тільки медичні препарати.

Деякі пацієнти намагаються самостійно готувати мазі для лікування дистрофії, але вони не можуть надати належного ефекту, тому варто використовувати тільки препарати, які були призначені лікарем. Ліки призначаються індивідуально і з урахуванням особливостей протікання хвороби.