додому Краса і здоров'я

Чому не приходять місячні?

2808

Менструації в нормі повинні приходити регулярно кожен місяць, цей процес свідчить про здатність жінки до зачаття. Аномальні місячні, тобто мізерні або рясні, болючі менструальні кровотечі свідчать про наявність певних відхилень у роботі дітородної функції або наявності певних захворювань. Саме тому жінкам варто вкрай ретельно стежити за менструальним циклом, відзначати не тільки регулярність настання менструальних кровотеч, а й їх характер, а також стежити за своїм самопочуттям під час менструації.

Відсутність менструації – одна з основних ознак настання вагітності. Також вважається нормальним, якщо місячні не приходять у дівчаток до моменту статевого дозрівання і у жінок після настання менопаузи. В інших випадках довга відсутність місячних, протягом 3-4 місяців і більше, вважається патологією. Як правило, подібне явище викликається різними гінекологічними захворюваннями і збоями в гормональному фоні жінки, що вимагає негайного лікування під контролем досвідченого фахівця.

foto_poradnica_23.09.2014-03-01_resized

Відсутність менструації в гінекології називається аменореєю.

Розрізняють два види захворювання:

 1. Первинна, коли місячних не було ні разу в житті.
 2. Вторинна, коли місячні не приходять у жінок репродуктивного віку протягом кількох циклів.

Чому ж місячні можуть бути відсутні, якщо тест негативний і вагітність повністю виключається? Спробуємо розібратися в цьому питанні як можна детальніше і з’ясувати основні причини аменореї у жінок.

Можливі причини відсутності місячних і їх діагностика

Організм жінки дуже крихкий, саме тому в результаті емоційних переживань і фізичних перевантажень може відбутися збій менструального циклу, що в свою чергу призводить до відсутності менструації.

Найпоширенішими причинами відсутності місячних у жінок, крім вагітності є:

 • інфекційні захворювання органів малого таза;
 • гормональний дисбаланс;
 • пухлина гіпофіза;
 • прийом оральних контрацептивів;
 • різка втрата ваги;
 • клімакс;
 • вживання алкоголю і куріння;
 • аборт.

Також спровокувати аменорею можуть різні патології, такі як:

 • позаматкова вагітність;
 • маткові кровотечі;
 • полікістоз яєчників;
 • пролактинома;
 • анорексія;
 • булімія та інше.

Затримка менструації, її повна відсутність, а також мізерні місячні є ознаками розвитку аменореї і вимагають негайного відвідування гінеколога.

Для встановлення причин відсутності місячних необхідна консультація лікаря-гінеколога, тільки фахівець може призначити необхідні обстеження і за їх результатами призначити відповідне лікування.

Зазвичай для діагностики аменореї необхідно:

 1. Пройти УЗД органів малого таза.
 2. Здати аналізи на гормони.
 3. Отримати консультацію невролога.
 4. При полікістозі яєчників рекомендовано провести лапароскопію.
 5. На підставі отриманих результатів лікар встановлює причину захворювання і призначає необхідні препарати.

При прийомі гормональних конрацептівов, наприклад, Зоелі, Клайра, Джесс, можливе скорочення менструальних виділень, однак повна їх відсутність неприпустима. У разі відсутності менструації при прийомі ОК необхідно в першу чергу виключити наявність вагітності, зробивши тест на вагітність або здавши кров на ХГЧ. Якщо в перерві між прийомами таблеток місячні не приходять, варто обговорити з лікарем зміну орального контрацептиву на більш підходящий.

Після пологів

Одним з найбільш важливих питань, яке цікавить молодих мам, було і залишається питання про відновлення менструацій. Варто відзначити, що точно відповісти, коли прийдуть місячні після пологів не зможе жоден гінеколог.

По-перше, це суто індивідуальний процес, адже кожному організму потрібен певний час для відновлення в післяпологовий період.

По-друге, великий вплив на менструальний цикл надає грудне вигодовування. Так, жінки, які годують малюків грудьми, можуть не дочекатися менструації протягом першого року життя малюка, а при штучному вигодовуванні в нормі місячні повинні початися через 2-3 місяці після розродження.

У разі якщо жінка не годує грудьми, а місячні не приходять – це вагомий привід для звернення до гінеколога.

Після 45 років

У віці 45-55 років жінки вступають у період менопаузи, в цей час аменорея є фізіологічним процесом. Відсутність місячних після 45 років зазвичай не потребує лікування, однак запускати ситуацію в цьому випадку не варто. Жінці необхідно отримати консультацію гінеколога, здати необхідні аналізи. В деяких випадках гінеколог може призначити гормонотерапію для нормалізації загального стану організму жінки в період клімаксу.

foto_poradnica_23.09.2014-03_resized

Можливі наслідки відсутності менструації

Найчастіше, багато пані не надають великого значення відсутності місячних при негативному тесті на вагітність і відсутності будь-яких хворобливих відчуттів. Це в корені неправильно. Відсутність менструації довгий час небезпечно для здоров’я жінки, так як може спровокувати порушення в роботі систем і органів, а також стати причиною багатьох ускладнень, серед інших:

 • цукровий діабет;
 • остеопароз;
 • хвороби серця і судин;
 • онкологічні захворювання органів малого таза;
 • викидні на ранніх термінах;
 • безплідність.

Запущена аменорея важко діагностується і практично не піддається лікуванню, саме тому не варто затягувати з відвідуванням гінеколога при відсутності місячних більше чотирьох місяців.

Чи можлива вагітність при аменорєї?

Як вже зрозуміло з вищесказаного, відсутність місячних – це не захворювання, а скоріше яскравий симптом порушень в роботі репродуктивної системі жіночого організму. При патологічній аменореї не відбувається процесу овуляції, отже, зачати дитину в цьому випадку не представляється можливим. Для того щоб вагітність настала, необхідно встановити причину відсутності місячних, пройти лікування та дочекатися нормалізації менструального циклу. Безумовно, з будь-якого правила бувають винятки, і вагітність наступає, але, на жаль, закінчується викиднем.

При фізіологічній аменорєї під час годування грудьми вагітність може настати ще до приходу першої менструації, але це вкрай небажано для жіночого організму, тому варто приділити велику увагу питанню контрацепції в цей період.

Відсутність менструації у жінки дітородного віку, викликане патологією вимагає уважного обстеження і кваліфікованого лікування, тільки в цьому випадку зберігається шанс на нормалізацію стану і відновлення циклу.

Для того щоб уникнути аменорєї та ускладнень, викликаних цим захворюванням, необхідно вести здоровий спосіб життя, уникати різких втрат і набору ваги, правильно і повноцінно харчуватися, відмовитися від безладних статевих зв’язків. І звичайно, необхідно регулярно відвідувати гінеколога, здавати аналізи і мазки, щоб бути впевненою у власному здоров’ї!

http://youtu.be/9XRmT0fXgoA

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут