додому Фітнес і спорт

Час доби, коли ви тренуєтесь, може вплинути на здоров’я вашого серця

612

Доведено, що фізичні вправи є одним з найефективніших способів зменшити ризик серцевих захворювань та інсульту. Регулярні фізичні навантаження можуть покращити серцево-судинне здоров’я, знижуючи артеріальний тиск, знижуючи рівень холестерину та покращуючи контроль рівня цукру в крові. Це також може допомогти в управлінні вагою та зменшенні стресу, обидва з яких є важливими факторами зниження ризику серцевих захворювань та інсульту. Однак чи впливає час доби, коли ви тренуєтесь, на його ефективність у покращенні здоров’я серця?

Нове дослідження, опубліковане в Європейському журналі профілактичної кардіології, показало, що ранкова фізична активність пов’язана з найменшим ризиком серцевих захворювань та інсульту. Дослідження, в якому взяли участь понад 85 000 людей, показало, що ця асоціація зберігається незалежно від загального рівня щоденної активності.

“Добре відомо, що фізичні вправи корисні для здоров’я серця, і наше дослідження тепер показує, що ранкова активність, мабуть, найбільш корисна,-сказала автор дослідження Галі Альбалак з Медичного центру Лейденського університету, Нідерланди. – Результати були особливо помітні у жінок і застосовувалися як до ранніх пташок, так і до опівнічників”.

Дослідження використовувало дані британського біобанку для вивчення взаємозв’язку між фізичною активністю та ризиком серцевих захворювань та інсульту у 86 657 дорослих. Учасники, які не мали серцево-судинних захворювань на початку дослідження і мали вік від 42 до 78 років (середній вік 62 роки), носили трекер активності протягом тижня.

Дослідження показало, що ранкова фізична активність була пов’язана з найменшим ризиком серцевих захворювань та інсульту, незалежно від загального рівня щоденної активності. За учасниками спостерігали за серцево-судинними захворюваннями, визначеними як госпіталізація або смерть, пов’язані з ішемічною хворобою серця або інсультом.

За шість-вісім років спостереження у 2911 учасників розвинулася ішемічна хвороба серця, а у 796 стався інсульт. Порівнюючи час максимальної активності протягом 24-годинного періоду, виявилося, що найбільша активність між 8 і 11 годинами ранку була пов’язана з найменшим ризиком як серцевих захворювань, так і інсульту.

У другому аналізі дослідники розділили учасників на чотири групи залежно від часу піку фізичної активності:

1) полудень;
2) Ранній ранок (~8 ранку);
3)пізній ранок (~ 10 ранку);
4) вечір (~ 7 вечора).

Категорії були обрані відповідно до пікових часів активності в досліджуваній популяції, а не були визначені до початку дослідження. Асоціації між піковим часом активності та серцево-судинними захворюваннями аналізували, використовуючи полудень як контрольну групу.

Після коригування віку та статі учасники, які були найбільш активними рано вранці або пізно вранці, мали на 11% та 16% нижчий ризик розвитку ішемічної хвороби серця порівняно з контрольною групою. Крім того, у тих, хто був найбільш активним пізно вранці, ризик інсульту знизився на 17% порівняно з контрольною групою.

Результати були послідовними незалежно від загального обсягу щоденної активності та від того, чи називали учасники себе «ранковою людиною» чи «вечірньою людиною». Коли результати аналізували окремо залежно від статі, дослідники виявили, що результати були особливо помітними у жінок, але вже не були значущими у чоловіків. У жінок, які були найбільш активними рано вранці або пізно вранці, ризик розвитку ішемічної хвороби серця був на 22% і 24% нижче відповідно в порівнянні з контрольною групою. Крім того, у жінок, які були найбільш активними пізно вранці, ризик інсульту знизився на 35% порівняно з контрольною групою.

Пані Альбалак сказала: “Це було спостережне дослідження, і тому ми не можемо пояснити, чому асоціації були більш вираженими у жінок. Наші результати доповнюють докази користі фізичної активності для здоров’я, припускаючи, що ранкова активність, і особливо пізня ранкова, може бути найбільш корисною».

Про це пише SCITECHDAILY.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар