додому Поради

Алергія на Кавун — симптоми і лікування

Погіршення екологічної ситуації, забруднення навколишнього середовища, стрімкий розвиток фармацевтичної промисловості, неякісні продукти харчування щорічно призводять до появи нових алергенів, про існування яких ми раніше навіть не чули. Тому алергологія досі залишається однією з найбільш маловивчених областей сучасної медицини. Зокрема, однією з негативних реакцій організму є алергія на кавун, симптоми і лікування, якої практично нічим не відрізняються від інших алергічних проявів.

26-11-14-foto-600x399-1

Причини розвитку

Алергологи і раніше не можуть точно кваліфікувати даний вид алергії, але більшість з них схиляється до того, що це захворювання сезонного характеру. Виявляється, місця вирощування кавуна (баштану) найчастіше знаходяться в безпосередній близькості з чагарниками квітучої амброзії. А про негативний вплив на організм пилку цього бур’яну, мабуть, відомо кожній людині, схильній до алергії. Пилок амброзії досить важко змити з кавунової шкірки, вона легко потрапляє на руки людини і залишається на ножі, який використовується для нарізки ароматноі м’якоті. В результаті після вживання кавуна виникає алергічна реакція.

Крім цього, причиною різкої відповіді імунної системи на кавун можуть стати хімічні добрива, інсектицидні засоби, нітрати та інші шкідливі речовини, що застосовуються при розведенні цієї культури для захисту від всіляких шкідників. Також кавуни мають здатність накопичувати небезпечну «хімію» при їх неправильному транспортуванні у віддалені райони. А сезонна торгівля кавунами і способи їх зберігання взагалі викликають постійні нарікання.

Симптоми

Симптоми алергії на кавун можуть відбитися на шкірі і шлунково-кишковому тракті, торкнутися слизові оболонки носоглотки. Алергічні шкірні реакції проявляються у вигляді різноманітних висипань — дрібних бульбашок або великих пухирів, наповнених всередині рідиною і утворюють обширні вспухші конгломерати. Висипка на шкірі супроводжується сильним свербінням, набряком і почервонінням. Найнебезпечнішим проявом алергічної реакції на кавун є набряк Квінке, при якому через кілька хвилин після прийому в їжу м’якоті смугастої ягоди роздувається шия, язик, губи, щоки, повіки. У цьому випадку необхідна термінова медична допомога.

Респіраторні алергічні ознаки характеризуються чханням, закладенням носа, сильною нежиттю, сльозотечею, кашлем, задишкою. Також, через годину-півтори після вживання кавуна може відбутися негативна реакція з боку органів травлення: газоутворення, біль у животі, нудота, блювота, сильний пронос.

Лікування

Основне правило при лікуванні будь-якого різновиду алергії, в тому числі, на кавун — усунути контакт з алергеном. Це означає, що даний продукт необхідно повністю виключити зі свого раціону харчування. Медикаментозна терапія практично нічим не відрізняється від інших форм алергічних захворювань і, в першу чергу, передбачає зняття симптомів негативної реакції організму. При легких проявах алергії використовують препарати, що містять кромогліціевой кислоту: інгаляційний аерозоль Інтал, назальний спрей Кромоглін, очні краплі Кромогексал.

При більш тяжкому перебігу алергії застосовують антигістамінні засоби (наприклад, Телфаст, Зіртек, Цетрин, Кларитин), а в особливо серйозних випадках доводиться вдаватися до допомоги сильнодіючих кортикостероїдних медикаментів. До них відносяться такі препарати, як аерозолі Фліксотид і Беклозон, назальні спреї Назонекс і Фліксоназе, таблетки Преднізолон і Дексаметазон, мазі Адвантан і Локойд.

Звичайно, алергію на кавун, симптоми і лікування цього захворювання можна зустріти нечасто. Але якщо все-таки це сталося, і організм неадекватно відреагував на вживання соковитої м’якоті смугастої ягоди, слід надалі бути більш уважним до свого раціону харчування. Будьте здорові!