додому Дім і затишок

Укуси клопів

4314
0
Соціальні

Як не сумно це констатувати, але від укусів постільних клопів не застрахований ніхто. Звичайно, жителі багатоповерхівок стикаються з цією проблемою рідше, ніж власники приватних будинків, але все ж знати, як виглядають укуси клопів і як лікувати їх, повинен кожен.

foto_poradnyca_17.08.2014-01

Як виглядає укус клопа?

У різних людей реакція на укуси клопів може відрізнятися. Одні страждають від сверблячих ранок, в той час як інші навіть не помітять укусу. Клоп - комаха нічний, а тому застати шкідника на гарячому практично неможливо. Найчастіше людина нічого не відчуває в момент укусу, а незрозумілі сверблячі прищики на ранок стають справжньою загадкою.

Укуси клопів дуже схожі на комарині - великі червоні пухирі. Єдина відмінність - кучність. Справа в тому, що клопи воліють харчуватися на одному місці. Тому найчастіше сліди від укусу цих комах зібрані в групку або доріжку на невеликій ділянці тіла.

Основні симптоми укусів клопів

Якщо у вас завелися клопи, то ранки на тілі будуть з'являтися з незавидною постійністю - щоночі, якщо бути точними. Почервонілі і постійно чухаюч рубці і ранки доставляють масу дискомфорту, а тому позбутися клопів потрібно якнайскоріше. Нижче ми розповімо, як розпізнати укуси клопів.

 • Клопи не ускладнюють собі життя, а тому кусають за відкриті ділянки тіла: обличчя, шию, руки, ноги.
 • На відміну від комариних, укуси клопів обов'язково опухають.
 • Сверблячка, викликана алергічними реакціями на слину клопів, дуже сильна і дратівлива.
 • Ділянки укусу сильно червоніють. Червоність тримається протягом декількох днів, після чого починає поступово спадати.

Лікування укусів постільних клопів

Якщо укус не турбує, не свербить, не червоніє - значить, алергії на слину клопів у вас немає, а відповідно, і ніякого особливого лікування не потрібно. Точніше, ви навіть не запідозрите, що у вашому ліжку оселилися комахи доти, поки випадково не знайдете їх.

Якщо ж алергія на клопів у вас все-таки є, то полегшити неприємні відчуття можна за допомогою звичайної теплої води. Підставте місце укусу під водопровідний струмінь і потримайте кілька хвилин. Це, звичайно ж, укуси постільних клопів не вилікує, але запалення і свербіж зніме ефективно.

Укуси клопів, як і будь-які інші подразнення, не можна розчісувати. Саме через це в ранку потрапляє інфекція.

Послабити сильний свербіж допоможе антисептичний лосьйон або лід. Якщо ви страждаєте на алергію, то в будинку неодмінно повинен бути черговий антигістамінний препарат, який також може бути ефективний при укусі клопа.

Щоб запобігти зараженню, можна користуватися наступними засобами (що правда, перш ніж мазати укуси клопів, все ж непогано було б проконсультуватися з фахівцем):

 • В'єтнамська зірочка - мазь, яка повинна була завалятися в кожній аптечці. Вона зменшує свербіж і знімає почервоніння.
 • Ефективний сучасний засіб - Офлодерм - мазь, яку можна поєднувати з прийомом антигістамінів.
 • Акрідерм - мазь, що містить в складі антибіотики і швидко знімає запалення.
 • Зменшити свербіж можна, змащуючи укуси прополісом.
 • Ще один перевірений метод - використання так званої бовтанки Ціндол.
 • Якщо алергічна реакція досить сильна, можна робити ін'єкції глюконат кальцію і антигистамина Тавегіл.
 • При зараженні ранки, з укусу може сочитися каламутна рідина зеленуватого кольору. І якщо інфікування укусу все-таки сталося, розповідати, чим найефективніше лікувати укуси клопів, повинен тільки дерматолог. Потрібно бути готовим до того, що може знадобитися серйозне тривале лікування.
2 368 перегл.

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here