додому Дім і затишок

Як наклеїти шпалери двох видів — відео

Часи з паперовими «шпалерами в квіточку» відійшли в небуття. Нові дизайнерські рішення — шпалери різних фактур і комбінування шпалер під різні інтер’єри. Для вдалої комбінації необхідно правильно підібрати шпалери в загальних рисах — подібні візерунки, добре поєднувані кольори.

Як поклеїти шпалери двох видів - відео

1. Яскраві кольори шпалер відмінно поєднуються з пастельними, приглушеними тонами. А квіткові візерунки добре комбінуються з текстурними орнаментами. Геометричні малюнки виглядають з абстракцією.

2. Бажано, щоб матеріали, з яких виготовлені шпалери, були однієї якості. Відрізнятися вони можуть фактурою і відтінками. Так, глянець поєднується з матовою поверхнею, гладкі шпалери будуть виглядати з шорсткими.

3. Комбінування шпалер має бути виправданим, тобто відповідати загальному стилю інтер’єру і, бажано, повторюватися в предметах меблів, щоб висловити єдність стилю.

4. Вертикальний спосіб комбінування включає в себе чергування смуг шпалер через одну або будь-яку іншу черговість. Підійдуть для цього шпалери однакової фактури і розміру, але різного забарвлення. Можна скомбінувати шпалери одного кольору, але різних відтінків. Найчастіше вертикальний спосіб наклеювання використовується на кухні і в дитячих.

5. Якщо кімната витягнута, і необхідно її візуально розширити, можна наклеїти шпалери симетричним способом. Для цього центральну частину кімнати потрібно з двох сторін обклеїти широкими смугами яскравого кольору.

Як поклеїти шпалери двох видів - відео

6. Асиметричний спосіб — це наклеювання шпалер комбінуванням широких і вузьких смуг. Для цього одну стіну наклеюємо широкими смугами, а на протилежній — вузькими, але різної ширини. Від такого комбінування кімната візуально стане коротшою і ширшою.

7. Горизонтальний спосіб комбінування шпалер добре застосовувати в приміщеннях з високою стелею. Такий спосіб обклеювання візуально розділить стіну. Для цього підбираються однотонні шпалери різних тонів. При цьому верхня частина світлого кольору, нижня — темного. Якщо ж шпалери з візерунком, то візерунок клеїться нагорі, а внизу використовуються однотонні шпалери або в смужку. На стикуванні добре буде виглядати декоративний бордюр. Цей стиль підходить для оформлення залів і віталень — він надає нотку класики інтер’єру.

8. При необхідності виділити певну зону, можна обклеїти одну стіну певним кольором або орнаментом, решта ж стіни — іншим кольором. При цьому зона повинна відрізнятися тільки малюнком, але не фактурою і товщиною матеріалу.

9. Часто в інтер’єрі використовуються вставки з шпалер або ж фотошпалери. Щоб вставки виглядали якісно і оригінально, їх необхідно оформити молдінгом. Так вони виглядатимуть, як своєрідні картини в рамках. Можна використовувати і «клаптевий» метод наклеювання шпалер. «Шматки» різного кольору і величини можуть клеїтися в певному порядку або хаотично.

Варто відзначити, що завдяки наклеюванню двох видів шпалер можна істотно заощадити. У великих будмаркетах часто влаштовують розпродажу залишків шпалер. Пари рулонів на всю кімнату не вистачить, а якщо додати до них ще 1-2 рулону шпалер іншого кольору, то придбати ці залишки можна зі знижкою. А інтер’єр виграє в оригінальності та вишуканості.