додому Дім і затишок

Як правильно наклеїти шпалери — фото, відео

Шпалери — це, напевно, найпоширеніший спосіб декорування стін. Як наклеїти шпалери, приблизно уявляють всі. Але разом з появою нових видів шпалер з’являються і нові правила та особливості наклеювання.

Як правильно поклеїти шпалери - фото, відео

1. Першим ділом готуємо поверхню, на яку ми будемо наклеювати шпалери. Стіни необхідно очистити від старих шпалер. Якщо були паперові, то їх змочуємо водою або мильним розчином, коли вони промокнуть, акуратно знімаємо зі стіни. Там, де шпалери погано знімаються, можна повторити процедуру відмочування або відпарювання гарячою праскою через мокру тканину. Дрібні, міцно «вчепленні» залишки вийде зішкребти шпателем. Якщо шпалери миються, то їх необхідно подряпати або порізати для того, щоб вони могли добре промокнути. Двошарові вінілові шпалери розділіть на шару, для цього на них роблять горизонтальні надрізи, змочують, верхній шар знімають, а нижній (якщо він міцно тримається на стіні) — залишають, він буде хорошою основою для наклеювання нових шпалер.

Після того як зняли старі шпалери, зачищаємо стіни. Тріщини, нерівності, відколи — все штукатуримо, знову зачищаємо і обов’язково ґрунтуємо. При необхідності занадто нерівні стіни вирівнюються за допомогою гіпсокартону. Перед обклеюванням шпалер всі шви між листами гіпсокартону необхідно зашпаклювати, все теж ґрунтуємо. Пам’ятайте, що основа для обклеювання шпалер повинна бути рівною, чистою, сухою, міцною (штукатурка не повинна сипатися).

2. Готуємо клей. Зазвичай склад купують відразу разом з шпалерами, продавець вам підкаже, який клей необхідний до вибраного вами типу шпалер, або уважно прочитайте на етикетці. Розраховуємо необхідну кількість клею і розводимо його в точності за інструкцією. Для цього спочатку наливаємо певну кількість води в відро, починаємо помішувати її паличкою і потихеньку, тонкою цівкою всипаємо речовину, продовжуємо розмішувати до утворення однорідної консистенції.

29-11-14-foto-600x400-1

3. Тепер необхідно підготувати робоче місце. Підлоги слід начисто вимити і почекати, поки висохнуть. Закрити всі вікна і двері, шпалери не люблять протягу. Оптимальна температура — це 20 градусів, якщо нижче, то це подовжує час висихання шпалер. Розетки і вимикачі краще знеструмити і відкрутити з них панельки.

4. Тепер беремося за самі шпалери. Їх потрібно відміряти і нарізати. Відміряємо висоту стіни від стелі до підлоги, відміряємо цю величину на шпалерах і додаємо 3-4 см з кожного боку відрізається полотно. Цей запас необхідний на випадок нерівностей висоти стін. Будьте уважні! Якщо малюнок вимагає стикування, то краще розкласти шпалери на підлозі, зображенням вгору, зіставити його і тільки тоді відрізати полотно. Так можна нарізати відразу весь рулон. У такому випадку витрату шпалер збільшується.

29-11-14-foto-600x399-4

5. Клеїти шпалери починають від вікна. Для цього від кута відкосу або від кута стіни (якщо він поруч з вікном) відзначаємо рівну вертикальну лінію за допомогою схилу або будівельного рівня. Тепер наносимо клей на полотно, що збираємося клеїти: в інструкції зазначено, за який час воно просочиться, для просочення складаємо полотно клеєм всередину. У цей час наносимо клей на стіну за розміром полотна. Якщо у вас флізелінові або склошпалери, то засіб наноситься тільки на стіну. Врахуйте, що при просяканні клеєм полотнища шпалер подовжуються, тому залишайте їх намазаними однаковий час!

Першу смугу клеїмо по наміченій нами вертикалі. Притискають полотнище до стіни за допомогою чистого, сухого дрантя або прокочуємо спеціальним валиком знизу вгору або від центру до країв. Наступне полотно клеїмо встик, особливо це стосується вінілових шпалер. Звичайні паперові та тонкі можна клеїти внахлест, при цьому стежимо за збігом малюнка!

За допомогою гострого ножа і широкого шпателя, який служить обмежувачем, обрізаємо верх шпалер за рівнем стельового плінтуса або стелі. Нижній край обрізаємо за рівнем підлоги, якщо ж плінтус не знімали, то трошки нижче рівня плінтуса. Обрізати потрібно до висихання клею. Якщо вам необхідно зробити відступ від стелі, то заздалегідь проведіть пряму горизонтальну лінію по всьому периметру кімнати. І верх шпалер клейте від неї.

29-11-14-foto-600x344-2

6. Клеїмо кути. Не потрібно намагатися наклеїти кут суцільним полотном, це може призвести до утворення складок або відхиленню полотнища від горизонтальної лінії. Правильніше буде відміряти відстань від останньої смуги до кута (проміряти краще в 4-5 місцях по всій висоті полотнища) + 2 см на припуск, відрізаємо і клеїмо. У кутку край полотнища добре притискаємо, можна тупим боком ножа. Якщо шпалери щільні, то шматок, що залишився, слід клеїти з напуском на прилеглу стіну.

Тепер обидві смуги прорізаємо близько кута гострим ножем по лінійці, обрізки потрібно прибрати і добре притиснути краї. Шов повинен бути непомітним. Якщо кут зовнішній, то відміряємо розмір полотна від краю останнього до кута + 250 мм. Наклеюємо, загинаючи залишок на іншу сторону. Якщо кут рівний — то далі можна клеїти знову встик, якщо ні — то обрізаємо за рівнем і доклеюємо шматок, що залишився (якщо шпалери паперові, можна просто провести вертикальну лінію і по ній наклеїти внахлест).

7. Клеїмо стелю. Шпалери на стелю клеяться перпендикулярно вікну. Так само, як і на стіні, для початку відзначаємо рівну лінію для приклеювання першої смуги шпалер. Це можна зробити за допомогою звичайного шнурка, натертого крейдою або синькою. Полотно, змащене клеєм, прикладається до стелі і вирівнюється по наміченій лінії. Після цього щільно притискаємо, розпрямляємо складки і добре прокатуємо гумовим валиком. На стелю шпалери набагато легше клеїти з помічником.

При наклеювання шпалер запорукою успіху стане дотримання всіх правил, а також уважність і акуратність. Якщо все зробите правильно, то вийде не гірше, ніж у майстрів!