додому Сім'я і відносини

7 ознак психологічного насильства у відносинах

972

Психологічне насильство у відносинах може призвести до психологічної травми. Найчастіше таке насильство стає причиною тривожних розладів і депресій.

Зміст статті

 • Ознака перша: ваш партнер постійно контролює вас
 • Ознака друга: ваш партнер намагається ізолювати вас від оточуючих
 • Ознака третя: партнер ігнорує ваші почуття і потреби
 • Ознака четверта: ви постійно відчуваєте почуття провини
 • Ознака п’ята: ваш партнер постійно знецінює вас
 • Ознака шоста: газлайтинг
 • Ознака сьома: партнер намагається домогтися вашого підпорядкування будь-яким способом

7 признаков психологического насилия в отношениях

Психологічне насильство не завжди можна помітити відразу. Найчастіше таке насильство маскується під спроби поліпшити партнера, навчити його жити правильно. Відрізнити нормальне бажання допомогти своїй другій половинці від психологічного насильства, зрозуміти, що ви знаходитеся у небезпечній психологічної ситуації, можна за простими ознаками.

Ознака перша: ваш партнер постійно контролює вас

Ваша друга половинка постійно контролює вас і забороняє приймати будь-які рішення самостійно. Партнер намагається контролювати абсолютно все ваше життя:

 • Сфера фінансів — вас змушують звітувати про кожну покупку, пред’являти всі чеки, навіть якщо вами був куплений лише рулон туалетного паперу. Витратили зайву копійку потайки? Догана вам забезпечена — і це в кращому випадку, найчастіше партнер влаштовує скандал.
 • Особиста сфера — партнер забороняє носити ті речі, які вам подобаються, змушує читати ті книги, які він вважає потрібними або не читати нічого зовсім, і так далі.
 • Соціальна сфера — партнер контролює коло вашого спілкування, вирішує, з ким ви повинні спілкуватися, а з ким — ні. Якщо ви порушуєте заборони, вам влаштовують скандал з цього приводу. Контроль також стосується вашої роботи, наприклад, партнер часто вмовляє вас змінити роботу на ту, яка на його думку підійде вам найкраще. При цьому ваші особисті бажання, як правило, не враховуються.

7 признаков психологического насилия в отношениях

Постійний контроль у всіх сферах життя і часті скандали призводять до того, що ви поступово починаєте відмовлятися від своїх потреб на користь бажань партнера, щоб зайвий раз уникнути сварки.

Ознака друга: ваш партнер намагається ізолювати вас від оточуючих

Ваш партнер забороняє вам спілкуватися з подругами і друзями, а надалі — навіть з вашими родичами. Найчастіше, партнер наводить наступні аргументи:

 • Друзі і подруги погано впливають на вас.
 • Спілкування з родичами і друзями погано позначається на ваших відносинах з партнером.
 • Партнеру не подобається, що ви приділяєте частину особистого часу друзям і родичам, а не йому.
 • Рідкісні зустрічі з колегами поза робочим часом він вважає неправильними, адже ваш особистий час повинен належати тільки йому, щоб зміцнювати відносини.
 • Ви взагалі не повинні з ким-небудь спілкуватися, оскільки це погано позначиться на вас і ваших відносинах з партнером. При порушенні заборони вам загрожують розставанням.

Якщо йти на поводу у партнера і припинити спілкування з друзями, колегами та родичами, у вас не виявиться жодної підтримки в потрібний момент.

Сподіваєтеся на підтримку партнера? Навряд чи її вдасться отримати від людини, яка думає тільки про себе і не рахується з вашою думкою, намагаючись контролювати все. Частіше всього такі люди першими зникають в момент, коли від них вимагається допомога або хоча б моральна підтримка.

Ознака третя: партнер ігнорує ваші почуття і потреби

Партнер відкрито демонструє вам, що йому не важливі ваші почуття, відчуття і потреби. Найчастіше з його вуст можна почути такі аргументи, як:

 • без почуттів можна жити;
 • партнер вважає, що ви занадто багато від нього хочете;
 • прояв почуттів у відносинах необов’язково.

Якщо погоджуватися з партнером, то через деякий час ви втратите інтерес до життя, оскільки у вас вже не буде ніяких бажань, почуттів і потреб з-за постійного їх ігнорування раніше. Це може стати причиною зневіри та апатії.

7 признаков психологического насилия в отношениях

При цьому ваше життя до відносин було насичене і цікаве, у вас були бажання і прагнення, яких ви намагалися досягти, ви часто ходили в кіно і зустрічалися з подругами. А перебуваючи у відносинах деякий час, ви стали нудним домосідом, який не має цілей і бажань, а також рідко виявляє емоції і почуття, тому що партнер вважає це речами, що не мають сенсу.

Ознака четверта: ви постійно відчуваєте почуття провини

Здорове почуття провини найчастіше характерно для ситуацій, де ви випадково нашкодили кому-небудь або порушили домовленість. У відносинах, де наявне психологічне насильство, почуття провини може переслідувати постійно, особливо якщо ваш партнер звинувачує вас у всіх своїх невдачах, навіть незначних. Так, наприклад, ви можете відчувати себе винуватим у тому, що:

 • у вашого партнера проблеми на роботі;
 • вам постійно здається, що ви сказали або зробили щось не так;
 • у партнера зіпсувався настрій;
 • вам здається, що ви виглядаєте не так, як хоче партнер.

Ознака п’ята: ваш партнер постійно знецінює вас

Ваш партнер вважає, що у вас немає ніяких талантів і здібностей, немає ніяких знань, ви нічого не розумієте і нічого не зробили для нього. І навіть якщо у вас три вищих освіти і науковий ступінь, — на думку партнера, ви все одно залишаєтеся дурною і неосвіченою людиною.

Ви працюєте на двох роботах? Виховує трьох дітей? Дбаєте про партнера? Ні, це все не вважається! Не має значення, як, що, в якій кількості і як довго ви щось робите для своєї сім’ї або партнера, — ваша друга половинка все одно буде вважати, що ви нічого не зробили.

7 признаков психологического насилия в отношениях

Що станеться, якщо не боротися за свою гідність і вірити словами партнера? Ви перестанете вірити в себе, у вас низька самооцінка, ви втратите свою індивідуальність і вам важко буде приймати якісь рішення самостійно.

Ознака шоста: газлайтинг

Ваш партнер вас ображає, а потім каже, що не робив цього і вам здалося? Він часто критикує вас по будь-якому приводу? Партнер негативно оцінює ваш зовнішній вигляд, а коли ви ображаєтеся, то він удає, що не розуміє причини, тому що нічого не зробив і все це — просто плід вашої уяви? Саме так проявляється газлайтинг у відносинах, що є однією з найбільш жорстких форм психологічного насильства.

Якщо подібні речі трапляються вкрай рідко, наприклад, раз у рік-два, то можна не турбуватися про свій психологічній стан. Але якщо такі ситуації відбуваються по кілька разів на місяць, а то й на тиждень, то варто задуматися про вирішення цієї проблеми. Людина, яка піддається газлайтингу, втрачає відчуття власної адекватності.

Ви втратите впевненість не тільки в собі, але і в правильності речей, які ви робите кожен день. Ви почнете обдумувати кожен крок своїх дій і постійно сумніватися в усьому. Даний вид психологічного насильства часто призводить до депресії та тривожних розладів.

Ознака сьома: партнер намагається домогтися вашого підпорядкування будь-яким способом

Для партнера не має значення, що ви хочете, його цікавлять тільки його бажання і потреби. Ви постійно носите улюблену червону футболку, а партнерові вона не подобається? Він будь-яким способом змусить викинути її. Ви не хочете їхати на риболовлю з партнером і його друзями? Вас обов’язково змусять це зробити. Ви щонеділі звикли ходити з подругою в театр чи кіно? Забудьте про це, якщо ваші зустрічі з подругою раптом якимось чином перестали влаштовувати вашого партнера.

7 признаков психологического насилия в отношениях

У хід йтимуть образи, погрози, в деяких випадках навіть фізичне насильство, — що завгодно, лише б ви зробили так, як хоче ваш партнер. З часом ви почнете підкорятися своєму партнеру, щоб уникнути зайвої агресії з його боку і зберегти відносини.

Якщо в якомусь з перерахованих ознак ви дізналися свої відносини з партнером, — не варто терпіти психологічне насильство тягнути з вирішенням проблем. Подумайте про себе і змінити своє життя в кращу сторону.

попередня статтяЯкий манікюр актуальний в 2019 році
наступна статтяНатуральная пудра – идеальное средство для макияжа

Додати коментар