додому Дім і затишок

Як зв’язати шапочку для новонародженого

Кожна молода матуся і турботлива бабуся хочуть оточити новонароджене дитинча турботою і теплом. Один із способів висловити свою любов малюкові — самостійно зв’язати крихитці пінетки, кофточку або шапочку.

Як зв'язати шапочку для новонародженого

Пряжа. Шкіра новонародженої дитини дуже чутлива до різних алергенів, і як свідчення цього з’являються роздратування, почервоніння. Одна з головних характеристик пряжі для дитячих виробів — це натуральність волокна:

Бавовна. Цей матеріал дозволяє «дихати» шкірі, що дуже важливо для маленьких діток. Бавовна добре фарбується, тому кольори яскраві і незначно вигоряють на сонці. Але бавовняна пряжа щільна і не еластична, тому у виробах для діточок використовують суміш бавовни та акрилу.

Шерсть. Добре зігріває в холодну пору року. Для діток не рекомендується використовувати пряжу з довговорстної вовни (мохер, ангора), тому що можливе утворення катишек, які заподіють дискомфорт дитині. Для дитячого в’язання підходить шерсть мериноса. Вироби виходять м’якими, еластичними, не колючими.

Акрил, мікрофібра. При алергії на натуральні матеріали можна використовувати дитячий акрил, який за властивостями ні чим не поступається природної пряжі: еластичність, м’якість, добре тримає тепло, вбирає вологу.

Розмір. Для того щоб головний убір був якраз немовляті і не доставляв дискомфорту при носінні, потрібно правильно зробити виміри:

Окружність голови малюка. Лінія заміру повинна проходити по колу: посередині чола, трохи вище вух і через потиличну частину головки.

Глибина шапки. Вимірювання глибини дитячої шапочки має починатися з середини лоба (візуальне визначення середини допоможе, щоб шапка не падала на очі і не оголювала весь лобик в холодну пору року), проходити по голівці і закінчуватися на переході голови в шию.

Розміри голови малюків завжди потрібно розраховувати індивідуально, але стандартно малюки від народження до 3 місяців мають об’єм голови до 35 см, від 3 до 6 місяців — від 35 до 42,5 см, від 6 місяців до року — 40-47,5 см.

Шапочка для новонародженої дитини на спицях. В’язання шапочки починається від личка дитини. Дана модель дитячого чепчика вимагає додаткового вимірювання окружності особи малюка. Зробивши всі необхідні розрахунки, набираємо на спиці петлі (28 см). В’язати гумкою 1 * 1 2-2,5 см, потім продовжити в’язання лицьовій гладдю — 7,5-8 см. Всі петлі ділимо на 3 однакові частини і починаємо вив’язування денця — задній частині шапочки (технологія вив’язування п’яти носка). Зв’язавши денце до середини, потрібно рівномірно починати зменшення ширини денця. До кінця в’язання воно повинне становити 3-4 см. До петель нижнього краю денця, які залишилися на спицях, набрати з обох країв шапочки додаткові петлі. Всі разом петлі становитимуть нижню частину шапки (шийку). В’язати петлі гумкою 1 * 1 2-2,5 см і закрити в’язання. Можна окремо зв’язати і пришити завязочки до шапки.

Шапочка з вушками для дитини гачком. Модель в’яжеться безперервно по колу — зверху вниз. Для позначки початку нового ряду можна використовувати контрастну нитку або знімні маркери. Новий ряд починається шляхом підняття в кінці кожного ряду строчки стовпчиком з одним накидом:

  • 1ряд. Зв’яжіть чарівне або регульоване кільце з 5 повітряних петель.
  • 2ряд. В’яжіть по 2 петлі без накиду в кожен стовпчик по колу (всього повинно вийде 10 петель).
  • 3ряд. В’яжіть 1 петлю без накиду в перший стовпчик, потім 2 петлі без накиду в другій стовпчик, і так далі по колу (повинно вийти 15 петель).
  • 4ряд. В’яжіть по 1 петлі без накиду в перший і другий стовпчик, потім по 2 петлі без накиду в третій і четвертий стовпчики. Повторювати 2 через 2 (має вийде 20 петель).
  • 5ряд. В’яжіть по 1 петлі без накиду в перший, другий і третій стовпчики, потім 2 петлі без накиду в четвертий стовпчик. Повторювати 3 через 1 (повинно вийти 25 петель).
  • 6-12ряд. В’яжіть по одній петлі без накиду в кожен стовпчик (25 петель). Закінчити в’язання.

Схема розрахована на дитину від народження до трьох місяців. Для дітей більшого віку потрібно розраховувати більшу кількість петель.

Вушка для шапки гачком:

  • 1 ряд. Перша петля — повітряна, далі 10 петель без накиду, 1 повітряна петля, поворот (11 петля).
  • 2 ряд. В’яжіть по одній петлі в кожен стовпчик 9 разів, поворот (10 петель).
  • 3-8 ряд. В’яжіть по одній петлі в кожен стовпчик, поворот. Кожен раз збавляючи по 1 петлі, поки не залишиться 3 петлі. Голкою зробіть наметочний шов по окантовці вушка, стягніть його і пришити до шапочці.

В’язання дитячої шапочки не займе багато часу, і кількість використовуваного матеріалу буде мінімальним, тому що новонародженому не потрібно складних ажурних візерунків і додаткових прикрас на шапочку. Головне в дитячому вязанному виробі — м’якість ниток, зручність форми і правильно розрахований розмір.