додому Поради

Як зрозуміти, що на роботі вас не цінують: основні ознаки

15

Тема відносин між працівником і роботодавцем є однією з найбільш обговорюваних. Часто саме дії роботодавця підштовхують співробітників до звільнення. Експерти розповіли, як зрозуміти, що вас не цінують на роботі та як із цим бути.

Image by magnetme from Pixabay

Постійна критика і знецінення

Один із найбільш очевидних сигналів недооцінки — постійна критика і знецінення. Може скластися враження, що керівник завжди знайде, до чого причепитися. Незалежно від того, наскільки добре ви виконуєте свою роботу, начальник залишається незадоволеним і навіть може переходити на особисті образи. Така деструктивна поведінка не повинна терпітися.

Спробуйте відверто поговорити з керівником. Розкажіть, що останнім часом чуєте лише критику і попросіть пояснити причини. Висловіть, що вам потрібно для якісного виконання завдань. Такий діалог може або вирішити проблему, або чітко показати, що ваша робота не цінується і настав час шукати іншу компанію.

Невдячність

Керівник може ігнорувати ваші успіхи. Наприклад, ви побили рекорд з продажів або успішно реалізували проєкт, а вам навіть “дякую” ніхто не сказав. У нашій культурі часто прийнято вказувати на помилки і сприймати успіхи як належне.

Хоча така поведінка неприємна, звільнятися через це не варто. Не соромтеся самостійно розповідати колегам про свої досягнення. Компанія повинна знати своїх героїв.

Відсутність можливостей зростання

Це стосується як зростання зарплати, так і підвищення на посаді. Дуже часто буває, що співробітник працює старанно, залишається після роботи, але це ніяк не впливає на його дохід чи посаду.

Якщо начальник вас цінує, він сам ініціює розмову про підвищення. Якщо цього не відбувається, дійте самі. Випишіть свої заслуги і завдання, проаналізуйте ринок праці, дізнайтеся, що пропонують інші компанії за ваші знання і досвід. Організуйте зустріч з керівником і озвучте свої аргументи та очікування щодо підвищення. Будь-який адекватний керівник після такого діалогу запропонує варіанти зростання.

Висновок

Відносини між працівником і роботодавцем можуть бути складними і вимагати постійного перегляду. Якщо ви відчуваєте постійну критику, невдячність або відсутність можливостей для зростання, це може бути сигналом, що вас не цінують. Важливо бути відкритим і чесним у спілкуванні з керівництвом, але якщо ситуація не змінюється, можливо, настав час шукати нові можливості.

Пам’ятайте, ваша робота має приносити не лише дохід, але й задоволення. Якщо ви відчуваєте, що вас не цінують, дійте: відкрито обговорюйте ситуацію з керівництвом або шукайте нове місце, де ваші зусилля будуть належно оцінені.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут