додому Поради

Як вирішити конфлікти на роботі?

Змиріться з тим, що конфлікти на робочому місці неминучі. Якщо співробітники ніколи не сперечаються, з усім погоджуються і не намагаються відстоювати свою точку зору, то, швидше за все, їм просто наплювати на роботу, кар’єру, товаришів по службі і долю рідної фірми. Вони висиджують покладені вісім годин, отримують свою зарплату, а далі хоч трава не рости! Якщо люди переживають за результат, намагаються просувати нові ідеї, то суперечки виникають самі собою.конфлікт на роботі

Робоче питання

Головне правило виходу з будь-яких конфліктних ситуацій — не затягувати вирішення проблеми, інакше озирнутися не встигнете, як всі колеги поділяться на два ворогуючі табори і замість робочих планів почнуть розробляти плани бойових дій. І не потрібно ображено тикати пальцем: «Вона перша почала!» Вам не п’ять років, і ви не в пісочниці граєте. Не важливо, хто перший почав, важливо, хто зробить перший крок до примирення.

Докопайтеся до причин конфлікту, намагайтеся при цьому оперувати фактами, а не домислами. «Я переплутала накладні, і через мене всьому відділу довелося затриматися в п’ятницю до десятої вечора», — це факт. «Колега розсердилась на мене, тому що заздрить. У мене-то чоловік і двоє дітей, а у неї з рідних тільки кіт », — це домисли.

Якщо відчуваєте, що вам не вистачає фактів для правильних висновків, то спочатку спробуйте манівцями вивідати, у чому суть проблеми. Тут вам на допомогу прийдуть пліткарі і пліткарки. Тільки майте на увазі, що цілком і повністю покладатися на їхні слова не варто, тому краще напряму звернутися до свого противника.

Будьте спокійні, стримані, дайте зрозуміти, що докладете всіх можливих зусиль до вирішення проблеми, як тільки дізнаєтеся в чому причина конфлікту. Будьте готові до сюрпризів. Бути може, ви дізнаєтеся, що колегу не хвилює ваше сімейне становище, але їй не подобається, що ви часто берете лікарняний через хворобу дітей, а їй доводиться виконувати вашу роботу.

Винувата я

Далі ви можете вибрати два шляхи. Якщо ви маєте справу з нормальною людиною, з якою у вас були непогані стосунки, то почніть з визнання власної провини. Не беріть на себе зайвого, просто визнайте свою відповідальність там, де ви дійсно схибили. Це дуже тонкий психологічний момент.

Визнаючи свою провину, ми демонструємо власну вразливість. Показуючи свою вразливість, ми демонструємо довіру до людини.

Тепер ви можете спокійно висловити взаємні претензії. Не старайтесь спростувати всі звинувачення разом, спочатку дайте людині висловитися. Не кидайтеся в контрнаступ: «А куди я, по-вашому, повинна подіти дитину, коли вона хворіє? Ви, чи що, з ним сидіти будете? Спробуйте разом знайти прийнятний вихід. Ви, наприклад, можете домовитися, що навіть на лікарняному ви все одно будете на зв’язку телефоном.

Дізнайтесь більше:

У глухому куті

Якщо вам не пощастило і ваш противник — закінчений кар’єрист або просто злісний тип, який ненавидить все навколо: погоду, роботу, дружину, колег і навіть котиків, то ваше визнання провини він сприйме як свою перемогу і як доказ того, що ви жалюгідна невдаха і з вашою думкою можна не рахуватися. З такими людьми дуже важко обговорювати конфлікт з раціональної точки зору.

Тому тут краще вибрати іншу тактику. Довірчі розмови, щирість і відкритість навряд чи допоможуть. Замість цього спробуйте заручитися підтримкою колег і начальства. Всім своїм виглядом, особливо на публіці, демонструйте готовність до примирення і діалогу.

Нехай у оточуючих створиться враження, що мирні переговори зриваються аж ніяк не з вашої вини. Не дозволяйте собі емоційні зриви, будьте спокійні і професійні. Нехай ваш опонент влаштовує істерики і зриває роботу всього відділу. Якщо начальству доведеться втрутитися в конфлікт, то його симпатії будуть на боці того, хто продемонстрував велику витримку і спокій.

1 коментар

  1. Як було у мене!
    Я працюю у бухгалтерському відділі, і у нас з юридичним завжди були конфлікти із-за одного журналу Все про бухгалтерський облік, який потрібен був і тим і тим. Конфлікт вирішив наш директор, він просто почав виписувати два екземпляпи журналу, і конфлікту як не бувало.
    До речі хороший журнал для бухгалтерів!!! Раджу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут