додому Вагітність і діти

Як вагітність впливає на стан шкіри: специфічні проблеми

Як вагітність впливає на стан шкіри? Себорейний кератоз, ангіома, свербіж — гормональні зміни під час вагітності можуть мати неприємні дерматологічні наслідки. Не варто турбуватися, це фізіологічні наслідки, які після пологів зникають. Вагітність може стати причиною виникнення специфічних захворювань шкіри, які не впливають на розвиток плоду.проблеми зв шкірою при вагітності

Себорейний кератоз

Більшою мірою прояв таких симптомів в період вагітності пов’язано зі збільшенням рівня естрогенів, прогестерону та деяких плацентарних гормонів. Дуже частим проявом є виникнення або збільшення себорейного кератозу на різних ділянках тіла.

Кератоз проявляється у формі плоских або рельєфних пошкоджень шкірної тканини. Колір новоутворень може бути від тілесного до чорного, включаючи всі відтінки коричневого. Кератоз дуже часто плутають з родимками.  Якщо ви помічаєте, що родимка стає більше або видозмінюється, варто звернутися до лікаря, щоб виключити наявність меланоми. Якщо ви сумніваєтеся, що це утворення з’явилося в період вагітності, зверніться до дерматолога, який визначить себорейний чи це кератоз або просто родима пляма.

Фіброепітеліальні поліпи

У другому триместрі вагітності деякі жінки помічають поява фіброепітеліальних поліпів (м’яких бородавок). Мова йде про невеликі доброякісні нарости від 1 до 3 мм, які з’являються в основному на грудях, в області пахв, на шиї, грудній клітці. Як і себорейний кератоз, фіброепітеліальні поліпи зникають після пологів або ж досить легко видаляються в міру необхідності.

Хлоазма

Під час вагітності у жінок можуть виникнути проблеми з пігментацією шкіри: хлоазма (пігментація шкіри обличчя), пігментація білої лінії живота. Такого роду пігментація йде на спад після пологів, за винятком хлоазми.

Дізнайтесь більше:

Проблеми з судинами

Збільшення рівня гормонів сприяє розвитку проблем з судинами. У деяких вагітних жінок спостерігається еритематозне акне, з’являються червоні плями на руках і ногах, ангіоми на обличчі й зоні декольте, розширення кінцевих малих судин. Після пологів ангіоми зникають.

Акне

У період вагітності жінки схильні до появи або збільшення акне. Мова йде про запальну форму акне, для лікування якої дерматологи зазвичай вдаються до антибіотиків локальної дії. Під час вагітності може з’явитися волчанка. Існує також специфічна форма екземи, так званий атопічний дерматит вагітних, який проявляється на другому або третьому триместрі. Атопічний дерматит в основному страждають жінки схильні до алергії.

Сверблячка

Вагітність може супроводжуватися фізіологічним сверблячкою на ногах, руках і животі. Це пов’язано з сухістю шкіри. Якщо вагітна жінка страждає від постійного свербіння, необхідно перевірити, чи немає у неї внутрішньопечінкового холестазу. Це захворювання негативно впливає на розвиток плоду. Якщо аналізи підтверджують наявність у вагітної жінки цієї хвороби, проводиться постійний контроль стану плода. Після пологів це захворювання йде на спад.

Поліморфний дерматоз і пемфигоїд

Серед інших специфічних дерматозів можна назвати поліморфний дерматоз і пемфигоїд вагітних. Як правило, ці види дерматозу проявляються на третьому триместрі вагітності. На животі з’являються плями, які потім поширюються по всьому тілу. Вони не становлять загрози для матері, а для плода існує незначний ризик. Дерматози лікуються за допомогою препаратів локальної дії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут