додому Поради

Як стрес руйнує ваш організм

407

Стрес може призводити до тривожних розладів.

Image by Ryan McGuire from Pixabay

Тривожні розлади часто супроводжують фізичні симптоми, і тому багато людей навіть не усвідомлюють, що причина їх проблем – “в голові”.

Тривале почуття занепокоєння та панічні атаки змушують мозок регулярно виробляти гормони стресу, що може призводити до таких симптомів, як:

– головний біль;
– запаморочення;
– депресія.

Річ у тім, що коли людина відчуває занепокоєння та стрес, мозок “наповнює” нервову систему гормонами та хімічними речовинами, які мають допомогти подолати загрозу. Зокрема, адреналін та кортизол.

Так, ці гормони корисні. Але коли вони виробляються постійно, це може мати негативні наслідки здоров’я. Наприклад, тривала дія кортизолу може сприяти збільшенню ваги.

Тривожний розлад може спричинити й інші симптоми, зокрема:

– безсоння;
– сонливість;
– проблеми з пам’яттю;
– нічні кошмари;
– мігрені;
– біль в м’язах.

Серцево-судинна система

Люди з тривожністю мають підвищений ризик високого кров’яного тиску та серцевих захворювань. Якщо ж у пацієнта вже діагностовано хворобу серця, то тривожні розлади можуть підвищити ризик коронарних подій. Перші симптоми, на які варто звернути увагу, – це прискорене серцебиття та біль у грудях.

Травна система

Занепокоєння впливає і на систему травлення. Тому люди, особливо під час стресових подій, можуть відчувати біль у животі, нудоту, діарею та інші проблеми із травленням (навіть синдром роздратованого кишечника). Крім цього, часто тривожність призводить до втрати апетиту.

Дихальна система

Під час сильного занепокоєння чи панічних атак прискорюється дихання. Якщо людина має хронічну обструктивну хворобу легень, то через тривогу можуть виникнути ускладнення, що призводять до госпіталізації. Також стрес може посилити симптоми астми.

Імунна система

Тривога може спровокувати викид в організм потік адреналіну. У короткостроковій перспективі пульс та дихання прискорюються, і це цілком нормальна реакція на стресову ситуацію, оскільки таким чином мозок отримує більше кисню. У той самий час імунну систему може послабити. Коли стрес йде, все стає, як раніше.

Але якщо людина постійно відчуває занепокоєння та стрес, то тіло ніколи не отримує сигналу, щоб повернутися до нормального функціонування. Це може послабити імунну систему, тому зробити людину хворобливою та вразливою до вірусних інфекцій.

Будьте уважні до свого ментального здоров’я: якщо тривожність заважає вам жити повноцінним та щасливим життям, зверніться до психотерапевта. У цьому немає нічого ганебного.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут