додому Краса і здоров'я

Як прибрати веснянки з обличчя – запасіться терпінням

1725

Як прибрати веснянки з обличчя? Є чимало засобів- домашніх і комерційних – для усунення веснянок. Як правило, їх ефект стає помітний далеко не відразу, тому тим, хто хоче позбутися веснянок, необхідно запастися терпінням.

У більшості випадків веснянки – це невеликі цятки світло-коричневого кольору, але іноді вони бувають темно-коричневими, майже чорними, червоними або жовтуватими. Вони з’являються через те, що організм починає виробляти більше пігменту меланіну, а це, в свою чергу, відбувається через вплив ультрафіолетового випромінювання. Звичайно, веснянки під впливом ультрафіолету з’являються далеко не у всіх. Взагалі, реакція людської шкіри на ультрафіолет дуже різноманітна. У когось з’являються веснянки, хтось швидко набуває гарну засмагу, хтось легко обгорає, а у деяких людей пігмент в шкірі взагалі відсутній, і вплив сонячного світла для них дуже небезпечний.

09-01-15-foto-700x525-1 (3)

Схильність до утворення веснянок передається у спадок; найчастіше вони з’являються у людей зі світлою шкірою і рудим або світлим волоссям.

Веснянки не належать до потенційно небезпечних новоутворень на шкірі і, якщо людина вживає всіх необхідних заходів для захисту від ультрафіолету, не підвищують ризик розвитку раку шкіри в майбутньому. Однак багато власників і особливо часто – власниці веснянок вважають їх косметичним недоліком, і нерідко скаржаться на психологічний дискомфорт, який вони відчувають через таку особливість їх зовнішності.

Видалення веснянок – що може порадити лікар

Багато засобів в більшості випадків допомагають лише освітлити веснянки і зробити їх менш помітними, але не позбутися від них повністю. Крім цього, навіть при успішному використанні тих чи інших засобів веснянки можуть знову з’явитися після впливу на шкіру ультрафіолетового випромінювання.

Креми та мазі з гідрохіноном і койевою кислотою. Багато з таких засобів є безрецептурними, але на мазі з концентрацією гідрохінона понад 2% потрібно рецепт лікаря. Креми з цими компонентами освітлюють веснянки через кілька місяців регулярного застосування. Для максимального ефекту їх рекомендується використовувати в поєднанні з сонцезахисними кремами.

Ретиноїди, наприклад, третиноїн і адапален для усунення веснянок використовуються самі по собі або в поєднанні з іншими мазями та кремами. Зазвичай веснянки стають значно менш помітними лише через кілька місяців після початку використання ретиноїдів.

Кріохірургія. Для усунення деяких типів веснянок може бути використана цю процедура, яка проводиться з використанням рідкого азоту. На жаль, не всі веснянки можна видалити методом кріохірургії.

Лазерна терапія. Ця поширена процедура використовується в різних цілях, у тому числі і для видалення веснянок на обличчі. У ході цієї процедури лікар за допомогою лазера видаляє поверхневий шар шкіри, відкриваючи шар більш світлої шкіри. У більшості випадків ця процедура проходить благополучно, але вона пов’язана з невеликим ризиком утворення рубців і порушення пігментації.

Домашні засоби проти веснянок

Кефір або сметана

Ці продукти харчування можуть зробити веснянки значно світлішими. Вони особливо ефективні для тих, у кого веснянки з’являються тільки під впливом сонячного світла, а в холодну пору року практично повністю зникають. мМолочна кислота, що, міститься в них є натуральним інгібітором тірозіназі – так називається група речовин, які запобігають гіперпігментації шкіри.

Якщо ви використовуєте кефір: протріть шкіру обличчя ватним диском, змоченим в кефірі. Через хвилину чи дві сполосніть обличчя водою. Повторюйте процедуру три-чотири рази на день.

Якщо ви використовуєте сметану: три-чотири рази на тиждень наносіть на обличчя густий шар сметани, і залишайте її на 15-20 хвилин. Потім змивайте маску теплою водою і наносіть на обличчя зволожуючий крем.

Краще всього використовувати кефір і маски з сметани разом. Результати стають помітні, як правило, через 6-8 тижнів після початку застосування цих засобів.

Саке

До складу багатьох косметичних продуктів для відбілювання шкіри входить коєва кислота, а вона є одним з побічних продуктів ферментації рису, з якого виготовляють саке, або рисову горілку. У самій саке теж міститься досить велика кількість коєвої кислоти, тому її можна використовувати для усунення веснянок. Ця речовина, як і молочна кислота, є інгібітором тірозіназі.

Змішайте одну чайну ложку саке з чайною ложкою меду, такою ж кількістю йогурту, і трьома чайними ложками вівсяної муки. Якщо маска виходить занадто рідкою, додайте ще трохи борошна. Рівним шаром нанесіть маску на обличчя, і залиште на півгодини. Змийте маску прохолодною водою.

попередня статтяСалат «Тортик» з крабовими паличками – рецепт з фото
наступна статтяНоворічний пунш з мандаринами – рецепт з фото

Додати коментар