додому Поради

Як позбутися від осиного гнізда

Дуже неприємно, якщо в будинку або поряд з ним завелися оси. Природно, хочеться скоріше прибрати осине гніздо. Але як це зробити?

Оси часто сусідять поруч з людиною, будуючи свої гнізда на горищі або стіні будинку, на балконі, у сараї або гаражі. Зрозуміло, що жодне з цих місць не є бажаним для зустрічі з осами. Тому, виявивши осине гніздо, слід якомога швидше знищити його.

09-12-14-foto-600x450-1

Найголовніше — подбайте про свою безпеку. Оси досить небезпечні: на відміну від бджіл, оси можуть жалити неодноразово, до того ж ще й кусатися. Тому:

  • Одягніть побільше одягу, щоб закрити все тіло. Довгі щільні джинси (без дірок), гумові чоботи або черевики, толстовку з капюшоном (а краще — куртку з капюшоном), рукавички. Укутайте обличчя шарфом, а очі прикрийте окулярами. На вас не повинно залишитися відкритих уразливих ділянок тіла.
  • При знищенні осиного гнізда тримайтеся на максимально великій відстані, яке можете собі дозволити.

Коли краще позбавлятися від ос

Найкраще знищувати осине гніздо в прохолодну пору, коли у них період найменшої активності — це восени і навесні.

Однак не всі готові миритися з сусідством з осами до настання прохолодних днів. Тому часто прибирають осине гніздо влітку. Це дещо небезпечніше, але теж можливо.

Ні в якому разі не позбавляйтеся від гнізда днем. Найкращий варіант — глибока ніч. При цьому бажано не використовувати джерела світла, на зразок ліхтарика або лампи, щоб оси не злетіли на світло. Якщо вночі сильно темно, щоб знищити гніздо, поверніться рано-рано вранці, коли оси ще сонні і малоактивні.

Як знищити осине гніздо

  • Знищити осине гніздо можна як за допомогою спеціальних засобів (які досить дорогі), так і доступними методами. Найпопулярніший — дихлофос.
  • Отже, пізньої ночі або рано вранці берете балончик дихлофосу і бризкаєте його вміст всередину осиного гнізда протягом 10-15 секунд. На наступний день підійдіть до гнізда знову і придивіться — чи не залишилося ще ос? Якщо вони є, наступної ночі повторіть процедуру. Коли всі оси знищені, збийте гніздо і спаліть його або викиньте подалі.
  • Замість дихлофосу так само можна використовувати: бензин або гас (дуже ефективний), розчин засобу для миття посуду (середня ефективність). Ці засоби зручні тим, що їх можна налити в розпилювач і наносити на гніздо на віддаленій відстані, не наближаючись близько до осиного гнізда.
  • Якщо ви все ж отримали осиний укус в процесі знищення гнізда, то обробіть місце укусу звичайним яблучним оцтом.