додому Вагітність і діти

Як одягати дитину восени, щоб її було комфортно і вона не захворіла

201

Як правильно одіти малюка на осінню прогулянку.

Закінчилося літо. Такі прекрасні, такі безтурботні дні, коли не треба ламати голову над тим, як одягнути дитину: схопили перші-ліпші шортики або платтячко, взяли з собою легку вітрівку — і вперед, гуляти хоч на весь день!

Осінь все ускладнила. Погода змінюється моментально, і дитина часом повертається додому, шмигаючи носом. Однак застуд можна уникнути, якщо правильно підбирати одяг і взуття для прогулянки.

У осені для нас припасено три характерні погоди: тепло і дощить, холодно і дощить, і просто холодно.

Одягнути дитину занадто тепло — не вихід. Це не менш небезпечно, ніж одягнути недостатньо: діти бігають, стрибають, потіють, а потім моментально замерзають на холоді.

Отже, як найкраще одягнути дитину для осінньої прогулянки?

Тепло і дощить

За вікном сяє сонце, але часом вже мрячить дощ, а часом переходить і в більш істотні опади. Значить, головна проблема — не промокнути.

Гумові чоботи в дощову погоду незамінні, однак, у них є один значний мінус. Хоча по калюжах в таких чобітках можна тупотіти, скільки душі завгодно, нога в гумі не дихає і сильно потіє, особливо, коли тепло. Тому, під гумові чоботи потрібно надягати хороші вологопоглинаючі шкарпетки, наприклад, щільні шкарпетки з бавовни.

Головна осіння неприємність — не тільки дощ, але і вітер. Тому на легкий светр або толстовку необхідно надіти непромокаючу і непродувну вітрівку. Це захистить дитину, не давши її перегрітися.

Легкі непромокаючі штани, надіті поверх звичайних штанців, дадуть дитині можливість покататися з гірки, навіть якщо вона мокра. Після ігрового майданчика брудні верхні штани можна зняти і спокійно піти далі, наприклад, в магазин.

Холодно і дощить

Коли осінь перестане бути ласкавою, тепло піде, а дощ залишиться, підхід до утеплення дитини доведеться переглянути. Якщо на початку осені головна проблема — вода зовні, то при похолоданні її змінює вогкість, що заповзає під одяг.

Тому в холодну і сиру погоду першорядну увагу потрібно приділити білизні дитини. Щоб не дати вогкості проморозити дитя, потрібно надіти під звичайний одяг щільно прилеглу футболку з довгим рукавом і колготи. Верхній одяг як і раніше повинен бути непромокаючим і непродувним.

Холодно і сухо

Коли на вулиці стає зовсім холодно, та ще й ллє дощ, мало хто виходить на прогулянку. А ось сухий і холодний осінній день, коли стовпчик термометра в основному бродить навколо нуля, — відмінний час, щоб подихати свіжим повітрям.

Одним з кращих рішень в осінній морозець — багатошаровий одяг. Наприклад, водолазка, светрик грубої в’язки, а зверху — не дуже тепла куртка. Те ж саме стосується і ніг: колготки, рейтузи і штани гріють краще і заважають менше, ніж товсті ватяні штани або зимовий комбінезон з утеплювачем.

Дитині все одно, коли радіти життю: і влітку, і взимку, і восени малюки носяться і граються. Головне — забезпечити їм комфорт для таких ігор, не давши ні замерзнути, ні промокнути.

Джерело

попередня статтяНайкращий час для вживання кави назвала дієтолог
наступна статтяКілька ознак дефіциту вітамінів групи B, які не завжди можна швидко впізнати

Додати коментар