додому Дім і затишок

Як не заблукати в лісі

Як не заблукати в лісі

foto_poradnica_26.10.2014-08_resized

1. По можливості влаштовуєте прогулянки в ліс не в самоті. З родиною, друзями або колегами ходити «по гриби та ягоди» набагато безпечніше і, якщо щось, допомога завжди поруч. Якщо ви все-таки йдете в ліс одні, нехай члени вашої родини знають напрямок вашого маршруту і приблизний час повернення.

2. Засоби зв’язку. Мобільний телефон повинен бути повністю заряджений і схований у внутрішню кишеню. Якщо передбачаються опади, потрібно подбати про захист від вологи, целофановий пакет для цього цілком підійде.

 

3. Можливо, мобільного зв’язку в лісі просто не буде. Попередньо, подивіться в інтернеті супутникову карту місцевості, вам буде простіше зрозуміти, куди ви зможете вийти, якщо втратите напрямок.

4. Якщо ви берете в ліс дітей, то обов’язково одягайте на них яскравий кольоровий одяг, який різко контрастує на тлі лісового масиву, для підвищення помітності.

5. Звертайте увагу на природні орієнтири. Не заглиблюйтесь бездумно в непролажні хащі і намагайтеся дотримуватися, по можливості, помітних об’єктів: річка, лінія електропередач, путівець, околиця лісу, залізниця і т.д.

6. Якщо ви знаходитесь в лісі групою, то з 30 хвилинною періодичністю влаштовуйте перекличку між собою, що б не розбігтися (гучний окрик людини в лісі чути за 1 км, якщо не заважає зустрічний вітер).

Пам’ятайте: дорогу треба вибирати не ту, яка коротша, а ту, яка вам відома. Тому, якщо необхідно перетнути незнайому місцевість по прямій, потрібно знати, що людський крок схильний спотворювати напрямок. Підтримувати прямолінійну траєкторію руху буде простіше, якщо ви будете поетапно вибирати орієнтири за напрямом, тобто розбивати дорогу на гарантовано прямі ділянки руху і не звернете в бік.

Не захоплюйтеся пошуком глухих неходжених місць в надії зібрати небувалий урожай лісових дарів, тому що ніякої залежності наявності грибів і ягід від багатокілометрових виснажливих марш-кидків не спостерігається.

Бажаємо Вам удачі і вірної дороги!