додому Поради

Як навчитися бути щасливим? 9 порад

Мало хто буде сперечатися з твердженням, що від щастя залежить якість і тривалість людського життя. Варто лише згадати минулі сумні моменти, а також моменти, наповнені радістю і щастям. І порівняти їх. Можна бути впевненими, що найбільш живою людина себе відчувала тоді, коли була щасливою і насолоджувалася кожною секундою життя.

Зміст статті[—ATOC—][—TAG:h4—]Проблема в тому, що постійно відчувати себе щасливим і задоволеним життям не так-то просто. І для тих, хто відчуває труднощі в привнесення радості в щоденні будні, ось 9 порад, які можуть допомогти.

1-04-03-2015-700-394

1. Навчіться спілкуватися

По-справжньому спілкуватися вміє лише невеликий відсоток населення. Адже справжня розмова (обмін думками, емоціями, взаєморозумінням) дає дуже великий заряд позитиву. Щоб бути хорошим співрозмовником і отримувати максимум від спілкування з іншими, просто дотримуйтесь 4 правил:

  1. Говоріть про те, що відчуваєте і відчуваєте самі. Не робіть висновки щодо дій і вчинків інших людей. Не звинувачуйте нікого, не скаржіться.
  2. Намагайтеся бути максимально конкретними. Уникайте вживання слів: «завжди», «ніколи», «постійно» та ін.
  3. Концентруйтесь на позитивних аспектах, а не на негативних.
  4. Слухайте співрозмовника. Дайте йому виговоритися, не намагайтеся щораз встряти на середині речення з тією чи іншою ремаркою. Уміння слухати дасть вам дивовижні переваги, скоро ви це самі помітите.

2. Вчіться думати завжди в позитивному ключі

Якщо дивитися на світ через призму негативу, то все навколо незабаром здасться таким похмурим і страшним, що жити не захочеться зовсім. Тому уникайте негативних думок і суджень, намагайтеся в будь-якій ситуації знайти позитивні моменти. Посміхайтеся людям навколо, вчіться приймати їх такими, які вони є. Будьте вдячні і не забувайте говорити «спасибі» навіть за невеликі, буденні, дії.

3. Думайте, перш ніж що-небудь сказати

Кожен раз, коли вам захочеться поділитися своєю думкою або думками з оточуючими, висловлюйте свої внутрішні відчуття з гордістю за себе і з любов’ю до себе, з повним прийняттям і повагою інших. А також з усвідомленням того, що і кому ви говорите. Не народжуйте порожні фрази, говориіть тільки те, що дійсно повинно бути сказано. Тоді люди завжди будуть вас слухати і враховувати вашу думку.

4. З розумінням і прийняттям ставтися до своїх емоцій

Якщо ви відчуваєте величезне бажання висловити свої емоції, висловлюйте їх, не стримуйте все всередині себе. Хочете плакати? Плачте. Кричати? Кричіть. Можете навіть тупотіти ногами і рвати папірці, що трапилися під руку (правда, це краще робити в якому-небудь приміщенні, де ви будете одні).

Пам’ятайте, що часто стримувані емоції призводять до різних неприємних захворювань. Тому не збирайте їх усередині, побоюючись громадського осуду. Думайте більше про своє фізичне і душевне здоров’я, ніж про те, як ви виглядаєте в очах оточуючих.

5. Вчіться приймати ситуації і людей такими, які вони є

Не старайтесь все змінити під себе. Коли ви будете відкриті, не зациклені на своїй думці, то зможете бачити ситуацію глибше, ширше. У вас з’являться більше можливостей реалізувати свій потенціал, домогтися більшого, стати успішнішим. До того ж, вам не буде застеляти очі негатив, і це позитивно відіб’ється на вашому настрої, а значить, і на вашій працездатності.

6. Пам’ятайте про відпочинок

І відпочинок зовсім не означає лежання перед телевізором на м’якому дивані. Найкращий спосіб відпочити — нічого не робити якийсь час. Просто лежати на ліжку і дивитися у стелю. Можливо, трохи поспати, помедитувати. Дозволити своїм думкам заспокоїтися, дати собі набратися сил.

Щоденна п’ятнадцятихвилинна медитація (або просто будь-яка дихальна практика) також призведе до відмінних результатів. Ви помітите, що стали спокійнішими, зібранішими, відчуваєте себе більш відпочившими, повними сил.

7. Не забувайте рухатися

Рух — це життя, всі це знають. Рух дає здоров’я нашому тілу, а нам самим — гарний настрій. Тому дуже важливо займатися спортом, багато ходити, робити ранкову зарядку, грати в спортивні рухливі ігри, плавати в басейні та ін. Головне — не давати своєму тілу повільно згасати в нерухомості.

8. Смійтеся частіше

Сміх продовжує життя, і це правда. Він розсіює стрес, поліпшує самопочуття, піднімає настрій. Ніколи не втрачайте можливість від душі посміятися. І не важливо, чи перебуваєте ви в компанії друзів, або ж просто вдома дивитися веселі ролики на youtube. Підняти собі настрій можна в будь-якій ситуації.

9. Залишайте минуле в минулому

Життя занадто коротке, щоб витрачати його на спогади. Якщо ви хочете насолоджуватися життям, радіти кожному моменту і бути щасливими, відпустіть всі переживання, хвилювання і занепокоєння. Залиште їх в минулому, там, де вони і повинні бути. Забудьте про них. Нехай ваше теперішнє і ваше майбутнє не затьмарюються сумними спогадами і жалями про зроблене або незроблене.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут