додому Краса і здоров'я

Як лікувати герпес на губі — правильний підхід до проблеми

Як лікувати герпес на губі — багато хто вважає себе експертами в цьому питанні і відразу ж перерахують кілька мазей, кремів і чудових народних засобів. І в цьому немає нічого дивного, тому що вірус герпесу, що викликає «застуду» на губах широко поширений в сучасному світі. Але не все так просто: виявляється поява герпесу на губі прямо пов’язане зі станом імунітету.

герпес на губах

У чому особливості перебігу та лікування герпесу на губах

Усім відома «застуда» на губах викликається вірусом простого герпесу 1 типу (ВПГ-1), який присутній в організмі більшості дорослих людей. Але в одних людей некрасиві бульбашки на губах з’являються лише зрідка, найчастіше, після застуди або сильного стресу, в інших же, по кілька разів на рік.

Причиною такої виборчої захворюваності є стан імунітету. У людей з гарним імунітетом герпес на губах з’являється рідко і завжди має вагому причину у вигляді сильного переохолодження, важких фізичних або нервово-психічних навантажень, стресів, перенесених інфекцій, операцій і так далі. Всі ці причини призводять до тимчасового зниження імунітету, після відновлення якого, герпес знову довго не з’являється на губах.

Якщо ж в імунній системі є неполадки, віруси герпесу активізуються часто, іноді без видимих ??причин. Але на самій-то справі причини такої поведінки вірусів є, тільки не всім вони відомі. Це може бути порушення обміну речовин на тлі неправильного харчування (наприклад, якщо часті жорсткі дієти чергуються з «відривом» — живемо-то один раз). Частою причиною зниження імунітету є явні чи приховані хронічні захворювання і вогнища інфекції (хронічний тонзиліт, каріозні зуби, захворювання шлунково-кишкового тракту, нирок і так далі).

Для того, щоб ефективно лікувати  герпес на губах, потрібно з’ясувати причину зниження імунітету і по можливості усунути її. Якщо усунути якесь захворювання повністю неможливо, його потрібно систематично лікувати за призначенням лікаря.

Таким чином, лікування  герпесу на губах можна проводити за допомогою зовнішніх засобів. Якщо ж герпес рецидивує часто, тільки зовнішні засоби не допоможуть. Необхідне зміцнення іммунітету.

Дізнайся більше:

Як лікувати герпес на губі за допомогою зовнішніх лікарських засобів

Основне правило в цьому випадку: лікування потрібно починати якомога раніше. Якщо на уражену ділянку шкіри губи нанести противірусну мазь або крем на самому початку, то бульбашки можуть і не з’явитися — відбудеться зворотний розвиток процесу. Але і в розпал захворювання противірусна мазь допоможе — вона скоротить час захворювання, прискорить процес утворення і відпадання скоринки.

Найпопулярнішими противірусними засобами для зовнішнього застосування є мазі і креми на основі ацикловіру. Наприклад, 5% креми ацікловір. Крем наносять ватними паличками на уражену ділянку губи, захоплюючи і здорову шкіру навколо, не менше 5 разів на день. Курс лікування — до 10 днів: весь період висипання і 2 дні після того, як відпаде скориночка.

Випускається також спеціальний пластир для лікування герпесу на губах, який сприяє швидкому загоєнню висипань і одночасно маскує дефект шкіри.

Народні засоби в лікуванні герпесу на губах

Популярним народним засобом від герпесу на губах є вушна сірка — її накладають на уражену ділянку шкіри кілька разів на день. Загоєнню бульбашок сприяє корвалол — до його складу входять спирт і ефірна олія м’яти.

Широко застосовуються також спиртові настоянки трав з противірусною і протизапальну дію. Це полин гіркий, меліса лікарська, звіробій звичайний та ін. Настойкою змочують уражену ділянку шкіри 3-4 рази на день

Як лікувати герпес на губі за допомогою противірусних лікарських препаратів системної дії

Всі противірусні препарати системної дії призначає лікар. Для лікування герпесу на губах найчастіше призначають ацикловір в таблетках, які слід приймати не рідше 5 разів на день протягом 5 днів. Більш сучасні противірусні препарати — валацикловір (валтрекс) і фамцикловір (фамвір) застосовується рідше, ці препарати можна прийняти всього один-два рази.

Зміцнення імунітету при герпесі на губах

Зміцнювати імунітет можна самостійно за допомогою правильного харчування, загартовування, помірних фізичних навантажень, регулярного перебування на свіжому повітрі. Медикаментозне лікування для зміцнення імунітету призначає лікар за результатами дослідження крові — імунограми.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут