додому Поради

Яблуко здоров’я: чому нам потрібно їсти хоча б одне щодня

382

Замість зубної щітки, замість дієти і тренування в спортзалі, для здоров’я серця і проти небезпечного холестерину: яблука-це справжній концентрат здоров’я!

Image by lumix2004 from Pixabay

Наші бабусі говорили: “їж в день по яблуку і ніколи не доведеться зустрічатися з лікарем!». Звичайно, в кожному жарті є частка жарту, але сучасна наука підтверджує: ці чудові фрукти і правда можуть бути дуже корисні для нашого здоров’я. Ось всього кілька причин, за якими нам варто з’їдати як мінімум одне яблуко в день – кожен день.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Яблука знижують ризик раку

Якщо ви курите або недавно кинули цю згубну звичку, вам потрібно їсти більше яблук: італійське дослідження підтвердило, що ті курці, які регулярно вживали в їжу ці фрукти, в результаті рідше стикалися з раком легенів. Крім того, є дані про прямий зв’язок між вживанням яблук та меншим ризиком раку молочної залози, шлунка та товстої кишки.

Яблука допомагають нормалізувати рівень цукру в крові

Вся справа в клітковині, якої дуже багато в цих фруктах: вона уповільнює перетравлення їжі і, отже, потрапляння глюкози в кров. Якщо регулярно завершувати свій обід яблуком або грушею, можна знизити ризик розвитку діабету на 18%!

Яблука корисні для ясен

Коли ми кусаємо і пережовуємо ці тверді фрукти, виділяється більше слини – природного очищувача зубів і ясен, яка до того ж змиває небезпечний наліт з бактерій.

Яблука можуть запобігти інсульту

Кожні 200 грамів фруктів з високим вмістом клітковини (наприклад, яблук), які ми з’їдаємо протягом дня, знижують ризик інсульту на 32% — такі результати мета-дослідження, в рамках якого вивчалися результати 20 експериментів. Крім того, якщо їсти яблука разом з чорницею і виноградом, можна знизити рівень поганого холестерину і навіть нормалізувати кров’яний тиск.

Яблука допомагають худнути

Клітковина і складні вуглеводи самі по собі корисні для фігури, так як уповільнюють перетравлення їжі і допомагають нам довше не відчувати голод. Але крім того, в яблуках містяться додаткові речовини, які працюють, як природні жіросжігателі – ще один привід завершувати свій обід смачним яблуком.

Яблука борються з високим рівнем холестерину

Пектин, якого особливо багато в яблуках, допомагає знизити вміст в крові рівня холестерину ЛПНЩ, який пошкоджує артерії і може стати причиною небезпечних для життя захворювань.

Додати коментар