додому Новини

Вживання алкоголю є одним з основних факторів ризику розвитку раку порожнини рота

322

Рак голови та шиї — це широкий спектр ракових захворювань, які охоплюють кілька областей тіла. Найбільш поширеними захворюваннями голови і шиї є рак порожнини рота, зокрема, області на внутрішній стороні рота. Про це пише Express.

Основні симптоми захворювання

“Основними ознаками раку порожнини рота є виразки, які не заживають протягом трьох тижнів, червоні або білі плями в роті і незвичайні грудки або припухлості в роті або на мові. На додаток до цього, будь — які незвичайні відчуття, такі як оніміння, поколювання або незрозумілий біль, можуть бути причиною для занепокоєння”, – повідомляє директор Фонду “Голова і шия” Мішель Вікерс.

Однак вона повідомила, які звички способу життя можуть вплинути на ризик захворювання. Звички способу життя, такі як куріння та вживання алкоголю, також різко підвищують ризик розвитку раку порожнини рота. Важливо перевіряти у фахівця свій рот кожні два-три місяці, щоб вчасно помітити щось незвичайне.

“Рак порожнини рота може проявлятися по-різному, тому, якщо ви щось помітили, першим кроком є звернення до лікаря загальної практики або стоматолога», — коментує експерт.

Раннє виявлення є ключовим, а швидка діагностика може збільшити рівень виживання до 90 відсотків.

Але вживання алкоголю та куріння — не єдині фактори ризику розвитку раку порожнини рота, місце вашого проживання також може бути фактором.

Дослідження, проведене British Medical Journal у 2018 році, досліджувало, чи впливає забруднення повітря на ризик розвитку раку порожнини рота. Доповідь, опублікована в журналі дослідницької медицини, показала, що високий рівень забруднювачів повітря може бути пов’язаний з підвищеним ризиком раку порожнини рота.

Щоб дійти такого висновку, дослідники переглянули кілька баз даних про рак. Лише за 2012 та 2013 роки вони вивчили медичні записи 482 659 чоловіків старше 40 років, які надавали інформацію про куріння та відвідували профілактичні медичні послуги. Дослідження показало, що забруднення повітря може вплинути на ризик розвитку раку порожнини рота.

Випадаючі зуби можуть бути ознакою раку порожнини рота — інші ознаки, на які слід звернути увагу. Більш високі концентрації PM2.5 (забруднення повітря) можуть бути також пов’язані з підвищеним ризиком розвитку раку порожнини рота у тайваньських чоловіків.

“Механізм, за допомогою якого це відбувається, не зовсім зрозумілий, тому потрібні подальші дослідження”, — коментують експерти.

Крім того, оскільки це було скоріше спостережне, ніж причинно-наслідкове дослідження, воно не може встановити курс, а може лише спостерігати потенційну асоціацію.

У міру того, як зміна клімату займає все більш високе місце в списку наших пріоритетів і турбот, зросла і потреба в пом’якшенні наслідків забруднення повітря.

Незважаючи на покращення розуміння забруднення повітря, вченим ще належить зробити багато роботи, перш ніж більший вплив відчується на мешканців та зміниться кліматична ситуація.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар