додому Краса і здоров'я

Вітамін Е для шкіри — омолоджуюча і протизапальна дія

Вітамін Е для шкіри потрібен для поновлення її клітин, відновлення пружності м’язового шару шкіри. Легка протизапальна і імуномодулююча дія сприяє позбавленню від вугрового сипу, лікуванню хронічних шкірних захворювань, загоєнню ран і опіків, розгладженню рубців.

29-12-14-foto-600x328-1

Чому так необхідний вітамін Е для шкіри

Вітамін Е (у природі він представлений у вигляді декількох видів токоферолів, в тому числі найбільш активного — альфа-токоферолу) має дуже велике значення для організму людини. Це жиророзчинний вітамін з активною антиоксидантною дією. Токофероли позбавляють організм від токсичних вільних радикалів, що утворюються в процесі обміну речовин. Вільні радикали є основною причиною повільного отруєння організму, порушення обміну речовин і старіння, в тому числі старіння шкіри.

Механізм дії всіх антиоксидантів (і токоферолів також) пов’язаний з тим, що їх молекула віддає молекулі вільного радикала один свій електрон, перетворюючи його в неактивну речовину.

Під дією вітаміну Е швидко відновлюються клітини шкіри. Велика кількість молодих клітин робить шкіру свіжою.

Але на цьому позитивний вплив токоферолів на шкіру не закінчується. Він також підтримує функцію м’язової тканини, в тому числі гладкої мускулатури шкіри і стінок дрібних кровоносних судин — капілярів. В результаті шкіра стає пружною, еластичною, а приплив артеріальної крові сприяє значній активізації обмінних процесів при відсутності токсичної дії вільних радикалів.

Одночасно під впливом вітаміну Е відбувається поліпшення білкового обміну за рахунок кращого використання білків організмом, їх збереження шляхом придушення активності деяких видів ферментів. Це стимулює функцію скелетної мускулатури, підвищує рухову активність організму, його фізичну і нервово-психічну витривалість, імунітет. Що позитивно позначається на стані і молодості шкіри.

Позитивний вплив на гормональний фон чоловіків і жінок, стимуляція імунітету і легка протизапальна дія дозволяють використовувати токофероли для лікування різних шкірних захворювань, у тому числі, з тривалим рецидивуючим перебігом.

Застосування вітаміну Е в косметології

Токофероли містяться в багатьох рослинних оліях (арахісовій, олії волоських горіхів, обліпиховій, маслі шипшини та інші). Але при нанесенні цих масел на шкіру вони будуть чинити лише поверхневу дію, так як вітамін Е, який міститься в них, не проникає в глибокі шари шкіри. При цьому токофероли в нанесених на шкіру маслах швидко окислюються і позбавляються всіх своїх корисних властивостей.

Виробникам сучасної косметики удалость подолати цю перешкоду за допомогою введення до складу кремів речовин, що доставляють токофероли в глибокі шари шкіри.

Більшість сучасних виробників косметики мають креми або цілі лінії засобів з вітаміном Е. Як приклад можна привести лінії британських виробників, основними компонентами якої виступили вітамін E і натуральні масла:

  • лінія Vitamin E від Body Shop;
  • лінія засобів для догляду за шкірою Jo Malone.

Також необхідний вітамін Е для засмаги — він захищає шкіру від шкідливих ультрафіолетових променів, знижує ризик утворення онкологічних захворювань шкіри. Токофероли попереджають появу на шкірі пігментних плям і веснянок, а якщо вони вже з’явилися, сприяють їх освітленню.

Для того, щоб засмага був рівною і красивою, а шкіра не пересушеною, до складу кремів для засмаги включають вітамін Е, який не тільки захищає шкіру, але і підсилює дію іншого необхідного для засмаги вітаміну — ретинолу (вітаміну А). Тому вітаміни Е і А входять до складу сучасних кремів для засмаги. Наприклад, сонцезахисний зволожуючий крем для чутливої ??шкіри SPF 50 (компанія Ейвон), сонцезахисний крем SPF 50 (компанія Оріфлейм) та інші.

Вітамін Е для шкіри рук

Стан шкіри рук — це перше, що видає вік жінки. Тому до складу кремів для рук часто включаються різні поживні речовини, вітаміни, макро- і мікроелементи, що сприяють поліпшенню обмінних процесів і оновленню шкіри.

Особливе місце в таких кремах займає вітамін Е, який не тільки надає власну дію, але і підсилює дію іншого необхідного для шкіри вітаміну — вітаміну А (ретинолу).

Вітамін Е для грудей

Під дією вітаміну Е шкіра в області молочних залоз стає свіжою і пружною. Вона також злегка підтягується за рахунок тонізації гладком’язових волокон, що входять до складу шкіри. Відновлення нормального гормонального фону дозволяє також призупинити процес поширення фіброзно-кістозної мастопатії і перехід її в вузлову форму, що вимагає оперативного лікування.

Вітамін Е для шкіри — це незамінний засіб.