додому Краса і здоров'я

Вітамін D не захищає від респіраторних інфекцій, але може полегшити їх

239

Добровольці, які приймали вітамін D, відчували менше симптомів грипу та застуди.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet Diabetes and Endocrinology, вчені проаналізували дані 16 тисяч австралійців у віці від 60 до 84 років. Учасники отримували 60 000 міжнародних одиниць вітаміну D або плацебо щомісяця протягом п’яти років. Добровольці також заповнювали щорічний звіт про стан здоров’я і вели щоденник для відстеження захворюваності.

Дослідники відзначили, що добровольці, які отримували вітамін D, мали менше симптомів застуди та грипу, ніж ті, хто приймав плацебо. Вітамін сприяв не тільки полегшення тяжкості, але і тривалості прояву симптомів. Однак він не захищав від хвороб.

“Результати показують, що вітамін D може трохи підвищити імунну систему, але додавання вітаміну D в цілому навряд чи захистить людей від хвороб і призведе до помітного збільшення швидкості одужання», – пишуть дослідники.

Однак вчені відзначили, що в Австралії (де проводилося дослідження) немає проблеми з дефіцитом вітаміну D, в той час як у багатьох країнах вона присутня. Це може вплинути на результати.

Раніше ми розповідали про те, що дефіцит вітаміну D може привести до появи серйозних захворювань у чоловіків і навіть до смерті. Також вчені вважають, що вітамін D здатний послабити симптоми COVID-19 і знизити ризик летального результату.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяВ яких випадках липовий чай стає небезпечний для здоров’я
наступна статтяМікропластик вдалося виявити навіть у крові людини

Додати коментар