додому Краса і здоров'я

Видалення бородавок — можливі методи

1522

Бородавки — це проблема, яка завдає не лише шкоди красі, а й психологічний дискомфорт людині. Але це завдання піддається розв’язанню. Видалення бородавок можна проводити різними методами.

Чи зникають бородавки самі по собі?

Часто бородавки зникають самі по собі, хоча вони можуть зникнути через кілька місяців, і навіть через кілька років. Але деякі бородавки не зникнуть самі. Лікарі точно не знають, чому одні бородавки зникають, а інші ні.

Чи потрібно видаляти бородавки?

Загалом — так. Прості бородавки часто викликають сильні незручності. Вони можуть кровоточити і викликати біль, якщо їх зачепити. Вони також можуть викликати сором, наприклад, якщо ростуть на обличчі. Лікування може знизити шанси на те, що бородавки поширяться на інші частини тіла, або передадуться іншим людям.

16-12-14-foto-600x398-1

Як видаляють бородавки

Перш за все, важливо знати, що бородавки на шкірі (наприклад, на пальцях, ступнях і колінах) і бородавки на геніталіях видаляються по-різному. Не намагайтеся використовувати домашні засоби або безрецептурні ліки, щоб видалити бородавки в області геніталій. Ви можете пошкодити область геніталій, наносячи на них різні хімікати. Також не слід намагатися видалити бородавки на обличчі, заздалегідь не поговоривши з лікарем. Ось деякі способи видалення звичайних бородавок зі шкіри:

Застосування саліцилової кислоти

Бородавки на таких місцях як кисті рук, ступні або коліна, можна лікувати, завдавши на них саліцилову кислоту.и Щоб отримати хороші результати, потрібно наносити кислоту щодня протягом багатьох тижнів. Після того як ви приймете ванну або душ, промокніть шкіру рушником. Потім нанесіть саліцилову кислоту на бородавки. Кислота проникає глибше і діє краще, коли її наносять на вологу шкіру. Перш ніж прийняти ванну або душ на наступний день, за допомогою пемзи або наждачної пилки видаліть мертву поверхню з бородавок.

Застосування кантаридину

Лікар може нанести на ваші бородавки кантаридин. Багато хто не відчуває ніякого болю, коли цю речовину наносять на бородавки. У вас з’являться деяка біль і пухирі через 3-8 годин. Після лікування кантаридином на бородавку накладають пов’язку. Пов’язку можна зняти через 24 години. Якщо використовується суміш кантаридину з іншими хімікатами, пов’язку знімають через 2 години. Коли ви знову прийдете до лікаря, він видалить мертву шкіру бородавки. Якщо після однієї процедури бородавка не зникла, лікар може запропонувати ще одну процедуру.

Застосування рідкого азоту

Лікар може використовувати рідкий азот, щоб заморозити бородавку. Ця процедура називається кріотерапією, або кріооперацією. Нанесення рідкого азоту на бородавку викликає невеликий дискомфорт. Щоб повністю видалити бородавку, може знадобитися 2-4 процедури кріотерапії кожні 1-3 тижні. Якщо немає ознак поліпшення, лікар може порекомендувати інший вид лікування.

Інші види лікування шкірних бородавок

Лікар також може видаляти бородавки припіканням, зрізанням або видаленням за допомогою лазера. Ці методи ефективні, але можуть залишати рубці. Зазвичай до них вдаються, якщо бородавки не можна видалити іншими способами.

Поговоріть з лікарем про те, який тип лікування підійде вам.

Як діє кріооперація

Кріооперація — це двоступінчастий процес, який видаляє бородавку, не пошкоджуючи шкіру навколо неї.

Перший крок — це підготовка бородавки до видалення. Тут ви можете допомогти. Другий крок — це заморозка бородавки, яку проводить лікар. Перш ніж бородавка буде повністю знищена, може знадобитися кілька процедур.

Що потрібно зробити, щоб підготувати бородавку до кріоопераціі:

Щоб підготувати бородавку до видалення, ви повинні дещо виконати вдома. Якщо ви зробите це, перш ніж відправитися до лікаря, це може скоротити кількість процедур заморожування, які вам потрібні. Вам потрібно виконати наступне:

  1. Щовечора протягом двох тижнів очищайте бородавку водою з милом, і наносіть на неї 17% саліциловий гель.
    Після нанесення гелю закрийте бородавку пластиром з 40% саліцилової кислотою. Обрізайте пластир так, щоб він був трохи більше бородавки.
  2. Залиште пластир на бородавці на 24 години. Якщо ця ділянка стане дуже болючою або червоною, припиніть використання гелю і пластиру, і зверніться до лікаря.
  3. Після того як ви видалили пластир, очистіть цю ділянку водою з милом, ще раз нанесіть на бородавку гель, і приклейте інший пластир. Якщо протягом дня ви дуже активні, і пластир не тримається на бородавці, ви можете не заклеювати бородавку днем, а використовувати пластир тільки на ніч.

Що станеться потім?

Після двох тижнів лікування бородавка побіліє і стане пухкою. Лікар потім зможе видалити білий шар шкіри, що покриває бородавку, і використовувати кріооперацію, щоб заморозити корінь бородавки. Якщо ваша шкіра сильно реагує на холод, скажіть про це лікареві перед кріооперацією.

Кріооперація може бути неприємною, але зазвичай вона не дуже болюча. Заморожування викликає оніміння. Коли лікар торкається інструментом до шкіри, щоб заморозити бородавку, ви відчуєте, як ніби кубик льоду доторкнувся до шкіри. Після цього ви можете відчути печіння, коли шкіра відтане.

Загоєння після кріоопераціі зазвичай не займає багато часу. Ви, швидше за все, зможете виконувати всі звичайні дії під час загоєння, в тому числі, приймати ванну або душ. Кріооперація не залишає рубців, або рубець буде маленьким. Після того як шкіра заживе, ця ділянка може залишитися трохи світлішою, ніж шкіра навколо неї.

Як видаляють бородавки в області геніталій

Генітальні бородавки повинен видаляти лікар. Бородавки в області статевих органів можна видалити, але від вірусної інфекції, яка викликає їх появу, немає лікування. Це означає, що бородавки можуть повернутися навіть після того як їх видалили.

Чи повертаються прості бородавки

У більшості випадків лікування шкірних бородавок виявляється успішним, і вони зникають назавжди. Імунна система організму зазвичай може позбутися будь-якого, навіть найбільш крихітного шматочка бородавки, який залишився після лікування. Генітальні бородавки, швидше за все, повернуться, тому що від вірусу, який їх викликає, не існує лікування, і тому що бородавки важче контролювати, коли вони ростуть у вологому середовищі. Якщо бородавки повертаються, зверніться до лікаря, щоб обговорити інші способи лікування.

попередня статтяЯк прибрати зморшки на лобі — різноманітні методи
наступна статтяВанни для тіла: приємна терапія