додому Краса і здоров'я

Вчені довели, що спровокувати метеоризм може депресивний стан

25

Дослідники з Великобританії прийшли до цікавого висновку про те, що депресія збільшує ймовірність розвитку здуття, метеоризму та інших порушень газоутворення у тілі людини. Раніше ця інформація не була відомою більшості вчених і лікарів.

Метеоризм, печія, здуття та інші проблеми зі шлунком можуть бути ознакою проблем з психікою, а не лише зі шлунково-кишковою системою, як показало дослідження. Його автори хотіли з’ясувати, наскільки часто зустрічаються симптоми метеоризму та інших порушень газоутворення у населення в цілому. Вони опитали 6 000 жителів Великобританії, США і Мексики з приводу їх проблем зі шлунком протягом останніх 24 годин. Також дослідників цікавили будь-які порушення психіки у цих людей за останній тиждень.

Виділення газів виявилося найбільш частою скаргою, вона згадувалася у 81 % співбесід, учасники яких мали не менше одного подібного епізоду. Але середньостатистична кількість становила від 5 до 15 випадків на день. За ними у рейтингу скарг йшли бурчання у шлунку (60 %), здуття (58 %) і неприємний запах з рота (48 %). У середньому, проблеми з газами відвідували людей тричі протягом 24 годин, і лише у 11 % учасників дослідження таких проблем взагалі не виникало.

Крім метеоризму, респондентів також розпитували про їх психоемоційне благополуччя протягом останніх 7 днів. І тут з’ясувалося, що чим частіше у людини виникали названі вище проблеми зі шлунком, тим частіше вона скаржилася на стрес, тривожні розлади і депресію. А це означає, що психічне здоров’я може безпосередньо впливати на різні газові процеси у організмі і навпаки — цілком можливо, що люди, які страждають через метеоризм, соромляться видаваних ними звуків, і це вкрай негативно відбивається на їх психіці.

Джерело

попередня стаття6 порад, які допоможуть виспатися
наступна статтяЧи потрібно вдаватися до компромісу під час сварок

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут