додому Краса і здоров'я

Вчені довели, що спровокувати метеоризм може депресивний стан

Дослідники з Великобританії прийшли до цікавого висновку про те, що депресія збільшує ймовірність розвитку здуття, метеоризму та інших порушень газоутворення у тілі людини. Раніше ця інформація не була відомою більшості вчених і лікарів.

Метеоризм, печія, здуття та інші проблеми зі шлунком можуть бути ознакою проблем з психікою, а не лише зі шлунково-кишковою системою, як показало дослідження. Його автори хотіли з’ясувати, наскільки часто зустрічаються симптоми метеоризму та інших порушень газоутворення у населення в цілому. Вони опитали 6 000 жителів Великобританії, США і Мексики з приводу їх проблем зі шлунком протягом останніх 24 годин. Також дослідників цікавили будь-які порушення психіки у цих людей за останній тиждень.

Виділення газів виявилося найбільш частою скаргою, вона згадувалася у 81 % співбесід, учасники яких мали не менше одного подібного епізоду. Але середньостатистична кількість становила від 5 до 15 випадків на день. За ними у рейтингу скарг йшли бурчання у шлунку (60 %), здуття (58 %) і неприємний запах з рота (48 %). У середньому, проблеми з газами відвідували людей тричі протягом 24 годин, і лише у 11 % учасників дослідження таких проблем взагалі не виникало.

Крім метеоризму, респондентів також розпитували про їх психоемоційне благополуччя протягом останніх 7 днів. І тут з’ясувалося, що чим частіше у людини виникали названі вище проблеми зі шлунком, тим частіше вона скаржилася на стрес, тривожні розлади і депресію. А це означає, що психічне здоров’я може безпосередньо впливати на різні газові процеси у організмі і навпаки — цілком можливо, що люди, які страждають через метеоризм, соромляться видаваних ними звуків, і це вкрай негативно відбивається на їх психіці.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут