додому Поради

У яких продуктах найбільше естрогенів

63

Гормональний баланс є важливим для жіночого організму в будь-якому віці. При його порушенні змінюються сон, якість шкіри та волосся, міцність кісток та здатність до зачаття. Естроген – головний гормон, що виробляє організм жінки. У разі його нестачі ситуацію можна виправити вживанням продуктів, що містять подібні фіторечовини.

Фото canva.com/p/tbralninaphotos/

Кунжут у вигляді порошку корисно додавати до будь-яких страв. Він містить фітоестрогени, що підвищують рівень жіночих статевих гормонів у період менопаузи та багато інших важливих для здоров’я компонентів. Це природні хімічні сполуки, що діють як фітоестрогени. Вони знижують ризик розвитку раку грудей.

Сухофрукти

Найбільше натуральних естрогенів містять курага, чорнослив та фініки. Їх можна вживати як перекушування. Завдяки величезній кількості клітковини ці продукти нормалізують роботу кишківника.

Фрукти та ягоди

Персики містять мінерали, вітаміни та лігнани. Фітоестрогени у цих фруктах знижують ймовірність раку грудей на 15%. Природні джерела хімічних речовин, необхідних організму жінки, – малина, журавлина та полуниця. У ягодах є антиоксиданти, вітаміни, інші корисні компоненти підтримки здоров’я.

Соєві продукти

Якщо потрібно підвищити рівень естрогену природним способом, слід включити в раціон сир тофу. Його виробляють із спресованого соєвого молока. Сир – джерело ізофлавонів, одного з різновидів фітоестрогенів та рослинного білка, який застосовують у вегетаріанській дієті. Не менш популярні соєві боби. Вони імітують в організмі дію природного естрогену, підвищують його рівень.

Овочі

У яких продуктах найбільше естрогенів

Щоб поповнити запаси естрогену, потрібно вживати часник. Цей овоч має у складі багато корисних компонентів. Якщо його додавати до страв під час постменопаузи, можна знизити ризик розвитку остеопорозу (втрати кісткової маси). Захворювання виникає при дефіциті естрогену. Жінкам корисно включити в раціон цвітну, брюссельську капусту та броколі. Ці овочі багаті на фіторечовини, які виявляють естрогенну активність.

попередня статтяКористь спецій для здоров’я
наступна статтяДієтолог розповіла про небезпечні продукти для людей зрілого віку

Додати коментар