додому Дієти і харчування

Топ-7 продуктів, які варто прибрати з раціону за наявності у вас синдрому подразненого кишківника

253

За наявності синдрому подразненого кишківника певні продукти не варто їсти.

Якщо через симптоми СПК ви втрачаєте два тижні на рік через хворобу, можливо, вам варто поглянути на деякі зміни у раціоні, які ви можете зробити, щоб допомогти собі у боротьбі з СПК. Ось сім продуктів, які можуть викликати СПК, і чому вам слід відмовитися від них, інформує Ukr.Media.

СПК — це хронічне захворювання, що викликає дискомфорт, а іноді і незручність, але зміна способу життя, особливо дієти, може допомогти полегшити симптоми.

Ось сім найпоширеніших продуктів, яких слід уникати людям, що страждають на СРК.

Глютен

Дослідження показало, що половина учасників з СПК виявили, що їх симптоми покращилися, коли вони відмовилися від глютену. На щастя, існує безліч безглютенових альтернатив, включаючи безглютеновий хліб, пиво і макаронні вироби.

Молочні продукти

Молочні продукти зазвичай називають їжею, що провокує СПК. Хоча причини цього незрозумілі, однією з можливих причин є відносно високий вміст жиру у молочних продуктах.

Смажені у фритюрі продукти

На жаль, смажені у фритюрі продукти, такі як чіпси і смажене курча, незважаючи на те, що вони дуже смачні, містять дуже багато жиру, що може ускладнити перетравлення їжі.

Бобові

Хоча квасоля і бобові містять багато білка та мало жиру, вони містять сполуки, звані олігосахаридами, які ускладнюють їх перетравлення і можуть викликати здуття живота та газоутворення.

Кава

Багато людей навряд чи можуть функціонувати без ранкової чашки кави, але якщо у вас СПК, напій з кофеїном може призвести до перевантаження вашої травної системи.

Алкоголь

Алкоголь є частим тригером для людей, які страждають на СПК, однак це може бути пов’язано з типом алкоголю, який ви п’єте, а не з усіма алкогольними напоями. Наприклад, у пиві багато глютену, що може бути тригером для деяких людей, а у сидрі високий вміст цукру, який може викликати цей стан у інших.

Часник і цибуля

Часник та цибуля погано засвоюються організмом і тому можуть викликати хворобливе здуття живота й гази.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут