додому Поради

Що станеться, якщо випадково з’їсти запліснявілий хліб та інші продукти?

62

Як велика спокуса зрізати цвіль, щоб не викидати продукт в сміття цілком! Але чи можна так робити? І чи не небезпечно це для здоров’я? Розберемося в видах цвілі і наслідки споживання їжі з грибком.

Чим небезпечна цвіль?

Як не крути, цвіль-це грибок. І якщо тільки мова не йде про «культурної» цвілі, наприклад, про блакитний сир, її споживання просто не може закінчитися нічим хорошим. Якщо говорити про хліб і хлібобулочних виробах, то згідно з останнім дослідженням вживання в їжу «зацвілих» продуктів може привести до бронхіальної астми, перехресної алергії, розладів шлунково — кишкового тракту, аспергільозу (грибкового захворювання) – за умови, що у людини знижений імунітет, який не здатний придушити розвивається інфекцію.

Небезпечним вважається хліб навіть при неглибокому проростанні цвілі — вже при шарі в 1-1,5 сантиметра він стає ворогом номер один для організму. Видалення кольорових плям не робить його безпечним: невидимий міцелій проникає вглиб продукту, навіть якщо його не видно оком.

Найбільш сильно схильні до запліснявіння хлібобулочні вироби, що продаються в полімерній плівці. Під нею утворюється конденсат, а волога — сприятливо впливає на ріст грибків.

На думку експерта і провідного наукового співробітника Олесі Савкіної цвілі, щоб прорости, потрібно:

  • 24 години-для пшеничних хлібобулочних виробів, приготованих прискореним способом, без опари і закваски;
  • 36 годин – для пшеничних виробів, приготованих за тривалою технологією-наприклад, з використанням опари або закваски;
  • 40 годин – для житнього і житньо-пшеничного хліба.

Поговоримо про інші продукти. На них можна виявити різні види цвілі — так, грибки в плані середовища проживання дуже перебірливі і поселяються на обраних за смаком поверхнях. Це біла, сіра, зелена, жовта, блакитнувата цвіль і чорна гниль. Яка з них найнебезпечніша?

Найбільш отруйні види цвілі

Жовта цвіль (Aspergillus flavus) виробляє потужний мікотоксин — афлатоксин. Він здатний вражати легені і навіть (в окремих випадках) призводити до летального результату.
Чорна гниль (Aspergillus fumigatus) виробляє алкалоїд фумігоклавін, який здатний викликати важку інтоксикацію, що володіє гемолітичним і антигенною дією і вираженими алергенними властивостями, викликає аспергільоз.

Інші види цвілі

Зелена цвіль

Її можна виявити на варення, хлібі, овочах і фруктах. При попаданні в організм людини з сильним імунітетом ліквідується шлунковим соком і виводиться природним шляхом. Якщо проблеми з імунної системи все-таки є, може викликати патологічні реакції: напад задухи, розлад шлунково-кишкового тракту. Особливо небезпечно для легенів і бронхів вдихання її спор, повідомляє портал Mold busters.

Рожева цвіль

Розростається на гнилих продуктах, які зберігалися в неправильних умовах. Особливої небезпеки не представляє. Рожеву цвіль можна зрізати, решта вжити в їжу. Але ковтати її разом з продуктом не можна!

Біла цвіль

Біла цвіль часто поселяється на твердому сирі і хлібі. Якщо з імунітетом все в порядку, небезпеки не представляє. Але краще не ризикувати і викинути уражений продукт.

Блакитна цвіль

Ось ця цвіль на м’яких сирах якраз і створена для безбоязного вживання в їжу. Для людини небезпеки вона не представляє.

Сіра цвіль

Розмножується на овочах і фруктах через насіння. З організму виводиться дуже складно, так що продукти з нею краще відразу відправити у відро для сміття. Врятувати їх шансу немає.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

попередня статтяТри серйозні захворювання, які можна переплутати з клімаксом
наступна статтяВчені пов’язали зміна мікробіома шлунково-кишкового тракту з розвитком депресії

Додати коментар