додому Поради

Саліціло-цинкова мазь — антисептичний засіб

Саліціло-цинкова мазь — це безрецептурний антисептичний засіб, який використовують як для лікування деяких шкірних захворювань, так для усунення таких косметичних недоліків, як, наприклад, вугрі. Крім саліцилової кислоти та оксиду цинку, до складу цього засобу входять вазелін і крохмаль.

Саліцилово-цинкова паста також називається пастою, або маззю Лассара — вона була названа на честь дерматолога Оскара Лассара, що її розробив, який народився в середині 19 століття.

06-01-15-foto-700x466-1

Цинково-саліцилова мазь — компоненти і властивості

Оксид цинку — це, мабуть, один з найпоширеніших в даний час інгредієнтів косметичних засобів і лікувальних мазей. Його можна знайти в списках інгредієнтів сонцезахисних лосьйонів і різних денних кремів і тональних засобів, що забезпечують захист від ультрафіолету, присипок від попрілостей, шампунів, і так далі. Він має антисептичні, астрингентимі, протизапальні властивості. Оксид цинку також може вибілювати шкіру і захищати її від згубного впливу ультрафіолету. Втім, цинково саліцилову мазь не можна використовувати в якості заміни звичайним сонцезахисним кремам, оскільки саліцилова кислота, навпаки, підвищує чутливість шкіри до ультрафіолетового лікуванню.

Саліцилова кислота — це різновид бета-гідроксикислот природного походження, яка вперше була отримана з кори верби.

Одним з її похідних є ацетилсаліцилова кислота, або аспірин — обидві ці кислоти є ефективними протизапальними засобами. Саліцилова кислота відноситься до категорії кератолітіков — речовин, які стимулюють відлущування відмерлих клітин шкіри. У людей, схильних до акне, омертвілі клітини не відлущуються, а «склеюються» разом, блокуючи пори, в яких потім починається запальний процес. Саліцилова кислоти ефективно очищає забиті пори і, видаляючи клітини рогового шару, сприяє регенерації шкіри. Вона також розчиняє себум, і очищає від нього пори і волосяні фолікули, де він може скупчуватися у великих кількостях.

Завдяки своїм відлущуючим і регенеруючим властивостям саліцилова кислота також є ефективним засобом проти фотостаріння: при регулярному використанні вона робить менш помітними пігментні плями, і розгладжує дрібні складки на шкірі. Втім, людям, у яких з’явилися ознаки фотостаріння, краще використовувати засоби з більш високою концентрацією саліцилової кислоти, ніж саліціло-цинкова мазь.

Показання до застосування

Саліцилово-цинкову мазь можна використовувати для лікування акне, неглибоких ран, екземи та дерматиту, пролежнів, трофічних виразок. Іноді її застосовують при піодермії, у поєднанні з іншими препаратами — антибіотиками, бактеріофагами, і так далі.

Запобіжні заходи

Не використовуйте саліціло-цинкову мазь, якщо у вас алергія на будь-який з її інгредієнтів.

Саліцилово цинкову мазь, як і будь-які інші засоби, до складу яких входить саліцилова кислота, без відповідних вказівок лікаря не рекомендується використовувати одночасно з наступними продуктами:

  • Очищаючі засоби для шкіри, що містять абразивні частинки (наприклад, скраби);
  • Будь-які засоби для догляду за шкірою, у складі яких є етиловий спирт;
  • Мазі, що містять бензоїл пероксид, сірку, резорцинол.

Використання цих засобів одночасно з саліцилово цинковою маззю може призвести до сильного роздратування шкіри.

Якщо у вас є захворювання печінки, нирок, кровоносних судин, анемія, виразка шлунка або діабет, перед тим як використовувати цю мазь, поговоріть з лікарем. Вагітним і годуючим груддю жінкам також не слід використовувати саліцилово цинкову мазь без призначення лікаря.

Саліцилово-цинкова мазь — інструкція

  • При лікуванні дерматіта та екземи нанесіть саліціло-цинкову мазь тонким шаром на уражені ділянки шкіри. Не втирайте її в шкіру, щоб не викликати роздратування. Тривалість курсу лікування при цих захворюваннях повинен призначати лікар.
  • Саліцилово-цинкова мазь зазвичай наноситься на все обличчя (крім шкіри навколо очей і губ) і, якщо необхідно, на плечі і область декольте. Перед тим, як використовувати мазь, обов’язково очистіть шкіру і вимийте руки.
  • При трофічних виразках мазь наносять тільки навколо виразки, на неушкоджену шкіру.
  • Для лікування пролежнів мазь можна наносити тільки на пролежні 1 ступеня — поки цілісність шкірного покриву ще не порушена. При лікуванні пролежнів 2 і наступних ступенів цинково саліцилову мазь можна наносити тільки на шкіру по краях пролежня.
  • Оскільки саліцилова кислота робить шкіру більш сприйнятливою до впливу ультрафіолету, при використанні саліцилово цинкової мазі для лікування акне і інших захворювань, що вражають шкіру обличчя, необхідно постійно використовувати сонцезахисний крем з SPF30 або більше.
  • Зберігайте саліцилової-цинкову мазь в сухому і темному місці, недоступному для дітей і домашніх тварин, при температурі не більше тридцяти градусів Цельсія.

Побічні дії

У деяких людей саліцилово-цинкова мазь викликає такі побічні ефекти, як подразнення, поколювання, свербіж, почервоніння шкіри. У більшості випадків ці симптоми не викликають значного дискомфорту і проходять або через кілька днів після початку курсу лікування, або після того, як людина перестає користуватися маззю.

Вкрай рідко у людей, що використовують саліцилово-цинкову мазь, виникають наступні побічні ефекти: сплутаність свідомості, запаморочення, слабкість, головний біль, дзвін або шум у вухах, прискорене дихання, нудота, блювота, пронос. Якщо у вас з’явилися які-небудь з цих ознак, як можна швидше зверніться за медичною допомогою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут