додому Краса і здоров'я

Розвиток артриту пов’язано з нервовою системою

295

Виникнення такого запального захворювання суглобів, як артрит, можливо, пов’язано з ростом нервових клітин і впливом нервової системи людини. Відомості були представлені фахівцями з Університету Макгілла. Подібні заяви звучали і раніше. Дослідники, що займаються вивченням суглобових хвороб, раніше припускали, що зниження рівня росту нервів мінімізує ризик розвитку артриту.

Особливий білок, який є показником зростання нервів, викликає сильні больові відчуття і забезпечує виживання нервів. У своїй роботі вчені задіяли кілька десятків щурів, які страждають запальним артритом гомілковостопного суглоба. В ході дослідження вони спостерігали за змінами, що відбуваються в клітинах і нервах, які знаходяться навколо уражених хворобою суглобів. Фахівці скористалися маркерами, що вказують типи нервових волокон. Флуоресцентний мікроскоп дозволив добре розгледіти ці волокна.

Ці волокна, пояснюють дослідники, регулюють кровотік в кровоносних судинах, але при розвитку артриту вони починають поступово вростати в запалену шкіру над хворим суглобом. Волокна концентруються головним чином в місцях розташування дуже чутливих до болю здорових нервових волокон. Крім того, фахівці виявили високий рівень симпатичних волокон у хворих суглобах. Вчені припустили, що висока концентрація фактора росту нервів у щурів повинна бути схожа з концентрацією в уражених суглобах у людей з артритом.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут