додому Дієти і харчування

Про один з найкорисніших видів вівсянки розповіли фахівці

Вівсянка вважається одним з найпопулярніших сніданків. Вона містить безліч корисних елементів, в тому числі клітковину, а також допомагає надовго зберігати відчуття ситості. Існують різні види вівсянки, проте вчені визначили один з найкорисніших

Image by haaijk from Pixabay

Йдеться про пророщені зерна вівса. Детальніше про це розповіла дієтолог Гарвардського медичного центру Beth Israel Deaconess Христина Сечинаро.

За її словами, пророслі зерна — це цільнозернові насіння, які тільки почали проростати. Щоб зібрати проростки в потрібний момент в процесі вирощування, цільнозернові насіння зазвичай замочують, а потім вирощують в середовищі з контрольованою кількістю тепла і вологи.

Фахівець зазначила, що пророслі цільні зерна і звичайні цільні зерна містять одні й ті ж поживні речовини, але в різних кількостях. Однак пророслі зерна мають багато переваг для здоров’я.

«Процес пророщування руйнує частину крохмалю, що збільшує відсоток поживних речовин. Він також розщеплює фітат, форму фітінової кислоти, яка зазвичай знижує засвоєння вітамінів і мінералів в організмі «, — сказала Сечинаро і додала, що в результаті пророслі зерна містять більше доступних поживних речовин, ніж зрілі зерна.

Крім того, ці поживні речовини включають фолієву кислоту, залізо, вітамін С, цинк, магній і білок. Пророслі зерна також можуть містити менше крохмалю і їх легше перетравлювати, ніж звичайні зерна.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут