додому Вагітність і діти

Після уколів Прогестерона — відновлення жіночого здоров’я

Кожна жінка повинна усвідомлювати всю важливість турботи про своє здоров’я. Адже слабка стать відповідає за творення на світ нового життя, тому стежити за своїм здоров’ям — одне з пріоритетних завдань майбутньої мами. Нерідко жінки стикаються з порушенням менструального циклу — це затримка, відсутність менструації, хворобливі місячні, рясні кровотечі. По кожному з таких порушень жінці потрібно звернутися до лікаря-гінеколога, щоб визначити причину явища, а при необхідності — призначити відповідне лікування. Часто при порушеннях менструального циклу лікарі призначають уколи прогестерону — синтетичного гормону жовтого тіла. Спробуємо з’ясувати, як впливає цей гормон на жіночий організм, а також що відбувається з менструальним циклом і перебігом вагітності після уколів прогестерону.

Після уколів Прогестерона - відновлення жіночого здоров'я

Прогестерон відноситься до групи гестагенів — гормонів, що виробляються корою наднирників і жовтим тілом яєчників. У прогестерону є важливі функції: вплив на ендометрію матки, підготовка його до прикріплення заплідненої яйцеклітини, забезпечення нормального протікання вагітності, а також зменшення скорочення мускулатури матки під час вагітності та стимуляція розвитку молочних залоз. Прогестеронова недостатність зазвичай встановлюється в результаті проведення аналізу крові — на 22-23 день циклу. Ін’єкції гормону зазвичай проводяться внутрішньом’язово або підшкірно, але другий вид введення препарату є більш болючим.

Крім важливого впливу прогестерону під час вагітності, його застосовують для лікування деяких захворювань. Це можуть бути маткові кровотечі, викликані дисфункцією яєчників, відсутність менструацій внаслідок недорозвиненої статевої системи жінки, хворобливі менструації.

Трапляється, що в результаті недостатньої функції жовтого тіла проявляється загроза викидня, і для підтримки вагітності також призначають уколи прогестерону. Прогестерон призначають в якості профілактики тим вагітним, у яких в минулому вже траплялися мимовільні викидні.

Як можна переконатися, гормон прогестерон має важливе значення в житті жінки для можливості завагітніти і виносити дитину. Зазвичай при нестабільному циклі після уколів прогестерону відбувається відновлення і стабілізація циклу. Якщо у жінки довгий час не відбувається менструація, їй призначають уколи прогестерону, які в результаті викликають початок місячних.

З огляду на те, що іноді відзначається болючість ін’єкцій з прогестероном, процедуру краще проводити в медичній установі, а не в домашніх умовах, задіявши своїх близьких. Деякі пацієнтки відзначають у себе набір ваги і збільшення обсягів тіла після прийому прогестерону, і цей факт має своє пояснення. Виявляється, що прогестерон для забезпечення виживання матері та плоду сприяє запасанию жиру в організмі.

У вагітної може відзначатися підвищений апетит, особливо щодо солодкої їжі, що може відзначатися й у невагітних жінок в період ПМС — передменструального періоду, — багато жінок скаржаться на неконтрольований апетит у другій половині циклу.

Перед пологами прогестерон впливає на розслаблення зв’язок тазу для забезпечення нормального проходження малюка по родових шляхах, що може викликати неприємні відчуття в тазу і ногах на останніх місяцях вагітності. Незважаючи на деякі побічні ефекти, прогестерон має унікальний вплив на можливість жінки завагітніти і виносити дитину. Тільки компетентний фахівець, провівши необхідні дослідження, може призначити і підібрати індивідуальну схему лікування. Будь-яке самолікування або втручання в процес лікування може завдати серйозної шкоди здоров’ю.