додому Поради

Після сексу болить низ живота

Багато жінок стикалися з такою ситуацією, коли відразу після заняття сексом болить низ живота, проте далеко не всі надають цьому значення. Але як бути, якщо такого роду болі не поодиноке явище, і такі неприємні відчуття турбують жінку після кожного статевого акту?

19-12-14-foto-600x322-1

Від чого болить низ живота після сексу?

У першу чергу, необхідно точно визначити причину цього болю. При цьому, як правило, болить не тільки нижня частина живота, але і промежина, пахові складки. Нерідко біль з’являється і в попереку. Дані симптоми є ознаками розриву кісти або ж яєчника, що спостерігається досить рідко.

Також жінки відзначають болі після сексу, які охоплюють весь низ живота і при розвитку внутрішньої кровотечі. При цьому вони носять різкий, переймоподібний характер, і не завжди супроводжуються симптомами зовнішньої кровотечі, тобто кров при цьому не виділяється. Головною ознакою такої патології є гостра анемія, коли у дівчини сильно паморочиться голова, знижується артеріальний тиск, шкіра різко стає блідою, розвивається непритомний стан.

Досить часто причиною того, що у дівчини захворів низ живота відразу після сексу може бути механічне пошкодження слизової оболонки піхви. Таке спостерігається після досить активного статевого акту. При цьому, як правило, спостерігається розрив зводу або ж стінок піхви, рідше — слизової маткової шийки або ерозій.

Але найпоширенішою причиною того, що у жінки після сексу тягне низ живота, є інфекційні захворювання. Найчастіше це хламідіоз, а також інфекції, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея).

Біль після статевого акту — наслідок запального процесу?

Якщо у жінки ріже низ живота після сексу, то, швидше за все, причиною тому є запальні процеси в органах репродуктивної системи. Найчастіше в такій ситуації, причиною появи больових відчуттів є цервіцит (запалення маткової шийки) і вагініт (запалення піхви). Однак при обох захворюваннях, виділення і біль внизу живота не завжди пов’язана з статевим контактом.

Причиною розвитку цих патологій є інфекції бактеріальної етіології, а також патогенні гриби. Нерідко патологія розвивається і після прийому лікарських препаратів.

Що робити, коли починає боліти низ живота після сексу?

При появі навіть невеликого болю після статевого контакту, жінка повинна насторожитися. Якщо дане явище носить не поодинокий характер, то їй необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Якщо ж у дівчини з’явився біль внизу живота безпосередньо після статевого акту і при цьому починає виділятися кров, то необхідно вжити відповідних заходів. Для цього, необхідно прийняти горизонтальне положення, покласти щось холодне на живіт і терміново викликати швидку допомогу.

Якщо причиною того, що після сексу ниє низ живота є інфекції, жінці призначають лікування. При цьому використовують антибіотики і протигрибкові препарати, які призначаються виключно лікарем після огляду, який також вказує дозування і кратність прийому.

У випадку, коли причиною болю є кісти яєчника, жінці призначається хірургічне лікування. Після їх видалення та проходження курсу реабілітації вона може назавжди забути про подібного роду болі.
Таким чином, для того, щоб позбавиться від болю після сексу, необхідно правильно встановити причину її появи. Впоратися самостійно з таким завданням практично неможливо, тому й необхідний лікарський огляд і обстеження.