додому Дім і затишок

Парогенератор для дому

1616

Праска – всім відомий прилад побутової техніки. Але в наш час все більшу популярність здобувають парогенератори, які мають явні переваги. Парогенератор для дому здатний значно полегшити прасування речей і заощадити час, а наявність функції вертикального відпарювання робить пристрій незамінним у багатьох випадках. Асортимент моделей парогенераторів великий, але до вибору агрегату для дому варто підійти з усією серйозністю.

dim_zatyshok-21.07.2014-02

Вибір парогенератора

Парогенератор – агрегат, що має схожість з праскою, але відрізняється виконуваними функціями і конструкцією. Використовуючи парогенератор, навіть вдома можливо проводити таку ж ефективну чистку, як хімічна, але без використання шкідливих речовин. Сумніваєтеся в необхідності купівлі парогенератора? Зверніть увагу, що він набагато могутніший звичайної праски. Це означає, що ви в рази швидше виконаєте завдання, які зазвичай робляться годинами.

Приступаючи до вибору парогенератора для дому з праскою, звертайте увагу на ті функції пристрою, які відображаються на функціональності і можливостях агрегату. Не настільки важливо, чи купите ви парогенератор Керхер або виберете модель іншого виробника.

Відео допоможе вам дізнатися більше про парогенератори і розібратися в їх особливості:

[youtube]o75r9l6acdI[/youtube]

Функції парогенератора

Крім функції генерування пари агрегат здатний виконувати й інші завдання:

 • Відпарювати речі у вертикальному положенні.
 • Видаляти плями з тканини і очищати її.
 • Видаляти плями будь-якого роду з різних поверхонь.
 • Очищати кахель і сантехніку від забруднень і мікробів.

Потужність

Як правило, потужність парогенератора може бути в межах 800 – 3100 Вт Для нагрівання пристрою необхідно від 2 до 10 хвилин, залежно від потужності. Купуючи генератор, не варто економити, роблячи вибір на користь малопотужного агрегату. Для вдома краще купувати пристрій з потужністю мінімум 2600 Вт.

dim_zatyshok-21.07.2014-03

Подача пари

Подача пари в парогенераторі можлива з різним тиском, і чим воно вища, тим ефективніше працює пристрій. Тиск пари може бути в межах 2-6 ??бар, але віддавати перевагу краще агрегатам з максимальним показником, з таким тиском ви без проблем впораєтеся з відпарюванням речей, що потребують вертикальної обробки (верхнього одягу, штор, костюма, що висить на вішалці).

Щоб вибрати відмінний парогенератор, зверніть увагу на інтенсивність пари і наявність режиму вертикального відпарювання:

 1. При постійній подачі пара продуктивність струмені пари знаходиться в межах 90 – 140 г / хв. Чим вище показник – тим краще.
 2. Паровий удар – функція максимальної подачі пари. Показник знаходиться в позначці 95-260 г / хв.
 3. Вертикальне відпарювання – подача пари у вертикальному положенні праски.

Ємність для води

Вельми важливою характеристикою вважається об’єм резервуара для води, який може бути в межах від 700 до 2200 мл. Який розмір ємності вам необхідний, потрібно вирішувати, виходячи з цілей його придбання. Так, якщо парогенератор вам потрібен для нечастого використання, купуйте парогенератор з невеликим резервуаром. У цьому ви тільки виграєте: невеликі габарити пристрою дозволять зберігати його вдома в шафі, і для прасування вам вистачить одноразового наповнення резервуара.

Якщо ж ви маєте намір постійно використовувати парогенератор і гладити з його допомогою гору речей для великої родини – у такому випадку оптимальним варіантом буде пристрій з великим резервуаром. Зупиніть свій вибір на пристроях з прозорим резервуаром для рідини – так у вас буде можливість стежити за рівнем води.

Підошва праски

Популярними видами підошви праски вважаються наступні покриття:

 1. Сталеве. Таке покриття відмінно ковзає по тканині, не схильне до подряпин і просто чиститься. Але на відміну від інших покриттів, воно важке, і для нагрівання потрібно більше часу. Нерідко підошви даного роду обробляються твердими металами, за рахунок чого поліпшується її ковзання.
 2. Алюмінієве. Таке покриття швидко нагрівається і остигає. Недоліком алюмінієвої підошви вважається висока ймовірність виникнення подряпин, а також можливо залишення блискучих слідів на тканині або затяжках.
 3. Металокерамічне покриття. Вільно ковзає, стійке до подряпин, швидко остигає і нагрівається, але підошва з даного матеріалу тендітна.
 4. Титанове. Даним виробом покриті дорогі пристрої преміум класу. Стійке, надійне покриття, але з поганою теплопровідністю – необхідно більше часу для нагріву і охолодження.
 5. Нерідко використовують комбінацію матеріалів: алюміній + тефлон (відмінно ковзає, але відрізняється підвищеною крихкістю і схильне виникнення подряпин); алюміній + керамічне покриття (також недостатньо міцне поєднання, але з відмінною теплопровідністю і ковзанням); алюміній + нержавіюча сталь (виграшне поєднання – міцне покриття, яке чудово ковзає, легко чиститься і не залишає слідів на тканині).

Для відмінного відпарювання добре, якщо паровивідні отвори розташовані по всій довжині підошви (у тому числі на носику).

Система захисту від накипу

У парогенераторі має бути присутня система захисту від накипу. Такі системи можуть бути різними, головне – факт її наявності. Так, можуть використовуватися стрижні, здатні збирати накип, або сам бойлер час від часу вимагає очищення, для запобігання появи накипу. Добре, якщо агрегат оснащений індикатором, що свідчить про необхідність провести чистку пристрою від накипу.

Режими роботи

У сучасному світі парогенератори діляться на пристрої:

 • У яких є можливість регулювати рівень подачі пари.
 • Без регуляторів.
 • Які здатні самостійно підлаштовуватися під тип тканини, автоматично вибираючи режим прасування.
 • Перемикати режими, вибираючи необхідну температуру, можливо за допомогою кнопок або ж поворотних перемикачів. Краще купувати пристрій з можливістю регулювання і вибору режиму прасування.

Безпека

Не варто нехтувати безпекою. Щоб парогенератор був безпечний для вас, необхідно врахувати наступні моменти:

Пристрій повинен бути оснащене автоматичним відключенням при перегріві.
Фіксація праски на підставці повинна бути максимально надійною.
Підставка не повинна ковзати ні на якій поверхні.
При наявності всіх цих умов, ні вам, ні вашому дому нічого не загрожуватиме.

Вага

Як правило, парогенератор важить в межах 3-4 кг (підставка + праска). Це важливий пункт при виборі пристрою, адже його ви будете тримати в руках під час прасування. Пам’ятайте, що вага праски збільшиться за рахунок наповнення резервуара водою.

Купувати краще парогенератор, який не буде ні легким, ні важким, а з оптимальною для вас вагою. Від важкою праскою рука швидко втомиться, та прасування буде викликати лише негативні емоції.

dim_zatyshok-21.07.2014-04

Лідери продажів

Вибираючи парогенератор для дому, перевагу краще віддавати пристроям тих виробників і компаній, які зарекомендували себе на ринку випуском надійної та якісної техніки. Лідерами з виробництва парогенераторів вважаються марки:

 • Tefal
 • Braun
 • Philips
 • Vitek
 • Bosch
 • Rowenta

Основні моменти при вибору

Перед відправкою в магазин за покупкою парогенератора для дому збережіть собі і роздрукуйте головні моменти та характеристики, які варто врахувати при виборі парогенератора:

 1. Потужність – чим більше, тим краще.
 2. Виробник – вибирати краще агрегат надійної компанії, техніка якої перевірена часом і відрізняється відмінною якістю.
 3. Вага – рекомендується звертати увагу на вагу безпосередньо праски, а не всієї установки. Варто пам’ятати – маса збільшиться при додаванні води.
 4. Безпека – наявність системи автоматичного відключення при перегріві і надійне кріплення праски на платформі – головні показники безпеки пристрою.
 5. Обсяг резервуара – його варто вибирати залежно від цілей застосування. Розмір резервуара впливає на розміри пристрою в цілому.
 6. Регулятор і перемикач режимів – важливий момент у роботі з агрегатом.
 7. Довжина шланга, комплект насадок.
 8. Матеріал, з якого виготовлена ??підошва – вибір суто індивідуальний, залежить від того, чому ви більше віддаєте перевагу.
 9. Ви можете купити парогенератор для дому в магазині побутової техніки за доступною ціною, або замовити по інтернету.

Парогенератор має ряд переваг перед праскою і програє йому лише в розмірах. Тому, набуваючи агрегат, ви точно залишитеся задоволені.

Додати коментар