додому Краса і здоров'я

Названий сік, що нормалізує кров’яний тиск

Регулярне вживання журавлинного соку може допомогти знизити кров’яний тиск та рівень холестерину в крові. Це напій багатий антиоксидантами та іншими речовинами, які покращують стан серцево-судинної системи та знижують ймовірність запалення.

Image by Ewa Urban from Pixabay

Про користь журавлинного соку пише Daily Express з посиланням на низку досліджень вчених. Так, у науковій роботі, опублікованій у European Journal of Nutrition, зазначено, що при вживанні цього напою систолічний тиск у випробуваних знизився в середньому на 1,52 мм. рт. ст., а діастолічний – на 1,78 мм. Аналогічні властивості, як з’ясувалося, має і вишневий сік. Щоправда, автори наукової роботи зазначили, що потрібні додаткові дослідження з цієї теми.

На користь журавлинного соку за підвищеного тиску вказали і вчені з канадського Університету Лаваля. Серцево-судинну систему захищають флавоноїди, що містяться у цьому напої. Для того, щоб довести користь журавлинного соку, дослідники провели експеримент. Протягом чотирьох тижнів його учасники – 30 чоловіків середнього віку із зайвою вагою – вживали цей напій, поступово підвищуючи його дозу.

До кінця експерименту вони взяли аналізи крові. У всіх учасників виріс показник “хорошого холестерину” – ліпопротеїнів високої густини. Як правило, це свідчить про зниження серцево-судинних ризиків, оскільки ці речовини відповідають за метаболізм “поганого холестерину” та запобігають розвитку атеросклерозу.

Незважаючи на всі позитивні результати роботи, фахівці наголошують, що у будь-якому разі потрібна консультація лікаря.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут