додому Вагітність і діти

Навіщо робити масаж слізних каналів малюкам?

Непрохідність слізних каналів — досить поширена проблема у новонароджених дітей. Зазвичай її причиною є те, що до моменту народження дитини розвиток слізних каналів не було завершено. Як правило, з часом — через кілька тижнів або місяців — слізні канали починають функціонувати нормально.

масаж слізних каналів у малюків

Щоб полегшити симптоми непрохідності слізних каналів і прискорити їх розвиток, рекомендується робити масаж слізного каналу у новонароджених.

Щоб уникнути пошкодження чутливої ??поверхні очей, їм потрібне постійне зволоження.

Як робити масаж слізного каналу новонародженим

Слізні канали розташовані  нижче внутрішніх куточків очей. Іноді при непрохідності слізних каналів в цьому місці можна намацати невелику опуклість під шкірою.

Подушечкою пальця обережно масажуйте шкіру над слізним каналом, рухаючись напівколами від куточка ока в носі. При цьому тисніть пальцем на шкіру так, щоб вона злегка натягувалася. Тиск на слізні канали, заповнені рідиною до непрохідного ділянки, поступово призводить до того, що вони розкриваються і починають функціонувати нормально.

Виконуйте від п’яти до десяти описаних вище масажних рухів для кожного слізного каналу, як мінімум, шість разів на день. Щоб не забути про масаж, спробуйте робити його, наприклад, кожен раз перед тим, як міняти підгузки.

Дізнайтесь більше:

Перед тим, як робити масаж слізного каналу, ретельно вимийте руки теплою водою і милом. Нігті повинні бути оголений досить коротко, щоб вони не могли пошкодити шкіру або очі дитини. Крім цього, перед масажем рекомендується обробити подушечки пальців скрабом. Він видаляє омертвілі клітини шкіри і робить пальці більш гладкими, а це дуже важливо при масажі чутливої ??дитячої шкіри.

Якщо під час масажу з очей йдуть виделення, що нагадують гній (каламутні, зеленуваті або жовтуваті), повідомте про це лікаря.

Крім масажу, необхідно регулярно — як мінімум, два рази на день — очищати повіки і вії від утворюється там нальоту. Намочіть трохи теплою, чистою водою шматок м’якої тканини або губку (не використовуйте її для вмивання інших частин тіла), і кілька разів обережно проведіть нею по століть і віям.

Що, якщо масаж слізного каналу у новонароджених не допоможе?

На жаль, масаж слізного каналу не завжди дає очікуваний результат. Зазвичай лікарі рекомендують робити масаж як мінімум, шість місяців. Якщо до того часу, як дитині виповниться півроку, симптоми непрохідності слізного каналу не зникнуть, може бути призначена спеціальна лікувальна процедура. Іноді лікар вирішує, чи потрібно проводити операцію, тільки після того, як дитині виповнюється один рік.

Операція, яка називається зондуванням слізного каналу, не пов’язана з серйозними ризиками для здоров’я дитини. Вона проводиться швидко, і вже в день операції, або на наступний день, дитина може відправлятися додому. Повне відновлення може зайняти кілька тижнів, але вже через кілька годин після операції діти, як правило, почуваються добре.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут