додому Дім і затишок

Миловаріння: рецепти

Якщо Ви думаєте, що варити мило дуже важко, то глибоко помиляєтеся. Миловаріння — досить легкий процес. Всі складові, які необхідні для того, щоб зварити мило, ви без особливих зусиль знайдете на полицях магазинів. Між тим, цей косметичний продукт, приготований Вами самостійно, принесе набагато більше користі шкірі.

Крім того, миловаріння — дуже творчий і захоплюючий процес. Ви зможете комбінувати різні інгредієнти, тим самим варіюючи і властивості продукту, який в кінцевому підсумку отримаєте.

Миловаріння: рецепти

Мило від дрібних зморшок і пігментних плям

Склад:

 • Прозора мильна основа — 100 г
 • Кетамін — 1/3 ч.л.
 • Гелевий харчовий барвник — 2-4 краплі
 • Відушка «Орхідея» — 3-4 краплі
 • Блискітки або гліттер
 • Кругла форма
 • Міксер

Приготування:

 1. Мильну основу необхідно розтопити на водяній бані або в мікрохвильовці.
 2. Якщо Ви використовуєте мікрохвильовку, то процес розтоплення повинен виглядати наступним чином. Спочатку необхідно відміряти відповідну кількість мильної основи і покласти її у склянку, попередньо порізавши на шматочки. Накрийте ємність з основою харчовою плівкою і помістіть в мікрохвильову піч. Нагрівати основу потрібно при максимальній потужності печі. За часом це може зайняти від 30 секунд до декількох хвилин. Тому потрібно уважно стежити за процесом плавлення і періодично помішувати основу. Будьте уважні — основа не повинна закипіти.
 3. Якщо Ваш вибір припав на водяну баню, то процес плавлення в цілому не відрізнятиметься від плавлення в мікрохвильовці. Точно також, головне не допустити закипання і постійно помішувати.
 4. У розтоплену мильну основу додайте барвник, касторове масло і віддушку. Все це ретельно перемішайте.
  Помістіть поки ще рідке мило у форму і дайте трохи застигнути. Коли вона охолоне, але буде ще м’яким, нанесіть на нього задуманий Вами візерунок за допомогою нагрітої на вогні голки.
 5. Потім за допомогою тонкої кисті нанесіть на розкреслений Вами візерунок гліттер.
 6. Дайте милу остаточно застигнути і вийміть його з форми. Воно готове.

Вітражне мило: рецепт

04-12-14-foto-poradnica550x351-1

Склад:

 • Прозора мильна основа — 950 г
 • Біла мильна основа — 100 г
 • Гелеві харчові барвники різних кольорів — по 5 крапель кожного
 • Чорний гелевий харчовий барвник — 8 крапель
 • Шприц миловара
 • Очищувач миловара

Приготування:

 1. Перш ніж готувати мило, придумайте і намалюйте схему вітража, який буде на Вашому милі. Розмір вітража, відповідно, повинен збігатися з розміром форми для мила. Таких малюнків Вам знадобиться 3 (можете зробити копії).
 2. На одному з малюнків зменшите на 1 мм кожну деталь по контуру. Товщина зазору між деталями повинна становити 2 мм. Тепер виріжте деталі.
 3. Розтопіть 250 г прозорої основи, додайте в неї барвник одного з квітів, помістіть у форму і дайте застигнути. Шар, який вийшов, повинен становити приблизно 1,5 см. Вийміть перший застиглий шар з форми. Він і буде першим «склом» у Вашому вітражі.
 4. Точно також необхідно виготовити і «скла» інших кольорів. Мильної основи беріть завжди по 250 г, щоб Ваші шари були однакової висоти.
 5. Тепер накладіть викрійки деталей вітража на мильний блок відповідного кольору. Акуратно виріжте гострим ножем деталь строго по контуру.
 6. Вирізані деталі вітражу покладіть на другий ескіз, щоб перевірити правильність розмірів, розташування деталей і поєднання кольорів.
 7. Розтопіть 100 г прозорої мильної основи, вилийте її в форму для мила і збризніть спиртом. Викладіть на неї деталі вітражу перш ніж вона застигне. Якщо на Вашій основі стала утворюватися плівочка, то роботу слід перервати і дочекатися повного застигання основи. Після чого, озброївшись гострим ножем, виріжте місця без деталей і знову залийте в них розтоплену основу. Тепер Ви знову можете складати вітраж.
 8. Розтопіть мильну основу білого кольору і змішайте її з чорним барвником. Все ретельно перемішайте. Наберіть в шприц без голки (зручніше використовувати шприц миловара) і заповніть проміжки між деталями. Робити це потрібно акуратно, але якщо чорний контур, все ж, потрапив на деталь, не прагніть його відразу видалити. Краще зробіть це після застигання контуру за допомогою очищувача миловара.
 9. Розтопіть ще 100 г мильної прозорої основи і залийте нею вітраж. Попередньо збризніть вітраж спиртом. Після того як цей шар застигне, Ваше красиве і яскраве мило буде готове.
 10. Можете додати в Ваше мило крім фарбників ще й блискітки, гліттер та парфумерні композиції. Це зробить Ваше мило ще гарніше, яскравіше і ароматні.

Полуничне мило: рецепт приготування

04-12-14-foto-poradnica550x362-2

Склад:

 • Мильна основа — 100 г
 • Рафінована олія авокадо — 1/3 ч.л.
 • Гелевий харчовий барвник яскраво-червоний — 2-3 краплі
 • Ароматизатор харчовий «Полуниця» — 2-3 краплі
 • Прямокутна форма
 • Свіжовичавлений сік полуниці
 • Дерев’яна паличка

Приготування:

 1. Мильну основу розтопіть на водяній бані до стану пюре. Розділіть її на дві частини, приблизно 30 і 70 м
  Тепер успіх заходу буде залежати від швидкості Ваших дій. У більшу частину основи додайте масло авокадо і полуничний ароматизатор. Все це ретельно перемішайте і помістіть мило в форму.
 2. У меншу частину додайте полуничний свіжовичавлений сік з декількох ягід полуниці, а так само барвник. Все це ретельно перемішайте.
 3. Основу червоного кольору викладіть зверху білою і розрівняйте через харчову плівку долонею.
  Залиште свій виріб остигати при кімнатній температурі, поки воно не застигне повністю.
 4. Після того, як мило застигне, вийміть його з форми.

Прекрасний косметичний продукт власного виробництва готовий!

Домашнє мило, як і процес його приготування, здатні подарувати безліч насолод і позитивних емоцій. Якщо при його приготуванні Ви будете використовувати ще й натуральні інгредієнти, воно стане ще й корисним для шкіри. Не полінуйтеся зробити собі приємність такого роду, адже процес приготування мила зовсім не важкий.