додому Краса і здоров'я

Лікар розповіла, як відновлювати здоров’я після коронавірусу

Анна Левадна розповіла, які заходить потрібні для комплексного відновлення після хвороби.

Фото canva.com/p/photocreo/

Насамперед лікарка пояснила, що відновлення не варто відкладати на потім, воно має починатися ще на етапі госпіталізації, а комплексність підходу необхідно забезпечувати за рахунок різнобічної допомоги організму.

Найважливішим у реабілітації після захворювання виступає харчування. У раціоні важлива різноманітність, але необхідно забезпечити розмаїтість білка, мікроелементів, вітамінів. У цьому слід враховувати індивідуальні показання. Особливий контроль за харчуванням потрібно протягом місяця після одужання.

Для того, щоб після ковіду відновилося здоров’я волосся і прийшов у норму нюх необхідно перевірити кількість заліза та феритину, у цьому допоможе трихолог, а також принизити кількість стресу і при необхідності звернутися до невролога та ЛОРа. Вона також порадила виконувати нюхові тренування, вдихаючи кілька разів на день яскраві запахи ефірних олій.

Не менш важливими є і дихальні гімнастики, які передбачають збільшення глибини вдиху-видиху, підвищення витривалості та евакуацію мокротиння.

Не варто списувати з рахунків необхідність у психологічній реабілітації. Так, колишньому хворому необхідно забезпечити повноцінний сон та соціальні зв’язки. Не зайвими будуть прослуховування улюбленої музики, читання книг та тренування пам’яті. При необхідності лікар порадила не боятися звертатися до психолога чи психіатра.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут