додому Краса і здоров'я

Кишковий мікробіом, який підвищує ризики заразитись ВІЛ

369

Дослідження зразків випорожнень і крові 1980-х років під час ранньої епідемії СНІДу показує, що чоловіки, у яких у кишечнику був високий рівень бактерій, що викликали запалення, мали більший ризик зараження ВІЛ.

“Здоровий мікробіом кишечника необхідний для багатьох функцій організму, таких як перетворення їжі на енергію, боротьба зі шкідливими патогенами та підтримання здоров’я внутрішньої оболонки кишечника”, – розповідає провідний автор дослідження Юе Чен, доцент кафедри інфекційних захворювань та мікробіології Піттсбурзького університету. Вчені все більше дізнаються, що він має й інші широкомасштабні дії, включаючи боротьбу з раком, вплив на поведінку та активацію імунної відповіді.

Нове дослідження показало, що чоловіки, інфіковані на ранніх стадіях пандемії ВІЛ/СНІДу, мали більше прозапальних кишкових бактерій до того, як вони стали ВІЛ-позитивними, ніж у чоловіків, що залишилися ВІЛ-негативними. Дослідження показало, що певні типи кишкових мікробів, мабуть, пов’язані з швидшим прогресуванням ВІЛ-інфекції до повномасштабного СНІДу.

Співавтор дослідження Чарльз Рінальдо зазначає, що він вивчав потенційний зв’язок між мікробіомом та ВІЛ/СНІДом протягом десятиліть. Вчені виявили зразки випорожнення та крові, зібрані у групи чоловіків-геїв, починаючи з 1984 року. На момент участі у цьому дослідженні ні в кого не було ВІЛ. Проте протягом року після надання зразків крові та випорожнення 109 чоловіків заразилися вірусом, що викликає СНІД.

Чен зазначив, що учасники, які заразилися ВІЛ, мали більшу відносну кількість Prevotella stercorea – бактерії, що сприяють запаленню, та нижчі рівні чотирьох видів Bacteroides, які, як відомо, беруть участь у імунній відповіді.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

Додати коментар