додому Фітнес і спорт

Катання на сноуборді: як навчитися кататися на сноуборді?

2171

З приходом зими, випаданням снігу, у нас з’являється можливість кататися на сноуборді. Уявіть собі, як багато людей, одягнених у різнобарвні костюми, віртуозно і граціозно з’їжджають з гірського схилу. Захоплююче видовище. Отже, сьогодні ми сьогодні дізнаємося, як навчитися кататися на сноуборді.

Сноубординг, є в першу чергу прекрасним молодіжним видом спорту. Але, як і будь-який інший вид спорту, він вимагає певної підготовки і тут важливо правильно навчитися кататися.сноубордінг

Справа в тому, що спуск на дошці по схилу, не зовсім звичний стан для організму людини. Під час спуску на дошці, збільшується навантаження на всі м’язи тіла, особливо це стосується литкових м’язів, адже вони отримують основне навантаження. Під час їзди на дошці, ви неодмінно будете часто падати і отримувати синці.

Коли ви перший раз станете на дошку, то спершу не зрозумієте, що на ній можна взагалі їздити.

Як навчитися кататися на сноуборді? Крок перший – спробувати стояти на дошці

Для того, щоб значно полегшити собі завдання і спробувати зробити перший крок до цього, потрібно виконати просту вправу. Якщо ви маєте у себе в наявності сноуборд, з черевиками і кріпленнями, то потрібно їх надіти і стати на дошку на підлозі у себе вдома. Це є важливим моментом.

Під час цього ви перевірите, як кріпляться черевики, як вони сидять на нозі, чи підходять вони за розміром. Потрібно звернути особливу увагу на шнурівку черевик. Вони повинні бути щільно зашнуровані, щоб нога не бовталася у халяву. При шнурівці черевик, слід не сильно захоплюватися, адже якщо черевики будуть дуже сильно зашнуровані, то ноги почнуть швидко втомлюватися.

Потрібно, щоб правильно навчитися кататися на сноуборді, звернути увагу на положення вашого тіла. Якщо ви відчуваєте себе зручно, то спробуйте зробити невеликі розгойдування взад-вперед, спробуйте виконати присідання. Також, потрібно визначити провідну ногу. Так, як під час катання сноубордисти направляють дошку однією ногою, інша тільки допомагає.

Зрозуміти, як це буде у вас, досить просто, попросіть, щоб вас легенький штовхнули в груди. Ви обов’язково зробите крок назад, і на яку ногу ви станете, та нога і буде основною в управлінні. Для чого все це проробляти? Відповідь проста: в спокійній домашній обстановці, ви зможете перевірити і по можливості відрегулювати кріплення під себе. Тільки таким чином, поступово, ви можете навчитися кататися на сноуборді.

Крок другий – рух на задньому канті

З цього моменту і починається основне навчання катанню на сноуборді. На рівній ділянці пристебніться до дошки, потім спробуйте встати на неї, перший раз це буде не просто.

Постарайтеся зловити рівновагу, відчуєте вагу самої дошки, підстрибніть і покрутити на місці. Так само, як і вдома, стоячи дошкою на снігу пораскачуйте своє тіло з боку в бік. Знайдіть ділянку з маленьким схилом і великою кількістю снігу. Потім станьте на дошку і пристебніться, вагу тіла необхідно перенести на п’яти і втисніть задній кант дошки в сніг. На цьому етапі важливо відчути баланс.

Після того, як ви себе почали почувати впевнено, можна починати повільний спуск зі схилу. Для цього слід легенько натиснути на передній кант дошки. Робити все необхідно повільно і плавно, коліна тримати зігнутими, а руки виставити вперед.

Для того, щоб дошка рівномірно продовжувала ковзання по схилу на задньому канті, потрібно тримати кант рівно, при цьому сильно не відкидайтеся назад і не нахилятися вперед.

Постарайтеся знайти золоту середину. Якщо раптом, під час катання на сноуборді, ви відчули, що швидкість зросла, то натисніть на задній кант сильніше, в результаті цього ви знизите швидкість і зможете зупинитися. На цьому етапі, вашим основним завданням є плавне ковзання по схилу тільки на задньому канті, регулюванні швидкості і гальмування. Якщо ви побачили, що цей прийом вам легко вдається, то переходьте до наступного етапу.

Третій крок – ковзання на передньому канті

У цьому випадку доведеться виконати все як при русі на самому задньому канті, тільки ковзати доведеться спиною вперед. Станьте на дошку, пристебніться і починайте рух на самому задньому канті.

Після чого ви повинні розвернутися в стрибку на 180 градусів, і поверніться до спуску спиною. Після цього все йде за відпрацьованим планом: ноги зігнуті в колінах, ваші руки повинні бути витягнуті вперед, утримується рівновагу. Вагу необхідно перенести на шкарпетки, всім тілом податися вперед і домогтися, щоб передній кант міг врізатися в схил.

Після цього трошки відпустіть передній кант, після цього дошка повинна продовжити ковзання вниз. Все потрібно зробити плавно, без різких рухів. Для того, щоб знизити швидкість під час катання на сноуборді, потрібно сильней натиснути на передній кант. Найчастіше озирайтеся через плече, щоб ви могли бачити дорогу і регулювати напрямок руху.

Дізнайтесь більше:

Процес гальмування

Спочатку почніть рухатися на самому задньому канті, при цьому поступово переносите вагу тіла на провідну ногу. В результаті цього, дошка стане паралельно схилу, а швидкість почне збільшуватися. Тепер необхідно присісти, різким рухом слід перенести вагу тіла на п’яти, а плечі потрібно розгорнути поперек схилу.

Так ви почнете звичний для вас рух на самому задньому канті. Те ж саме потрібно зробити з переднім кантом. Це важливий момент у питанні про те, як навчитися кататися на сноуборді! Почніть свій рух, потім розверніться вздовж схилу, після чого різко перенесіть всю свою вагу на носки і подайтесь тілом вперед. Таким чином, ви знову зможете повернутися до ковзання на передньому канті.

Катання на сноуборді: Техніка поворотів

Як навчитися кататися на сноуборді, роблячи при цьому повороти? Важливим етапом у навчанні – це вміння повертати. Для цього почніть рух по схилу на задньому канті, коду наберете середню швидкість, трошки нахиліться в бік повороту: корпус направте иуда свій корпус, поведіть плечима і навантажите передню ногу.

Перенесете вагу свого тіла в ліву сторону – буде поворот наліво. Таким чином, ви опинитеся поперек схилу, при цьому необхідно стежити, щоб не повернутися боком до схилу. Гальмувати необхідно заднім кантом. Після зупинки, перенесіть вагу на вашу праву сторону – і будете повертати вправо.

Потрібно пам’ятати, що не потрібно сильно розганятися, і переносити вагу на передній кант. Він може уткнутися в сніг, а ви після цього впадете. Необхідно ковзати на задньому канті. Таким чином, траєкторія вашого руху на сноуборді стане нагадувати траєкторію опавшего з дерева листа.

Тепер ви знаєте, як навчитися кататися на сноуборді!

попередня статтяРецепт смачного вінігрету
наступна статтяЗимова дієта на квашеній капусті

Додати коментар