додому Краса і здоров'я

Кашель без температури — наскільки він небезпечний?

Кашель без температури, який пов’язаний з вірусною інфекцією і триває нетривалий час, зазвичай безпечний. Але навіть такий кашель може ускладнитися за допомоги бактеріальної інфекції, що супроводжується підвищенням температури. Крім того, причиною кашлю без температури можуть бути туберкульоз, тривале куріння, хронічні запальні захворювання дихальних шляхів.

21-01-15-foto-700x400-1

Кашель і нежить без температури

При гострих респіраторних вірусних інфекціях (ГРВІ), широко поширених в холодну пору року, кашель і нежить можуть протікати без температури на тлі відносно нормального загального стану. У більшості випадків хворі в такому стані ходять на роботу, а діти відвідують школу або дитячий сад. Це не дуже добре з двох причин:

  1. серед населення швидко поширюється вірусна інфекція;
  2. ГРВІ може ускладнитися бактерійною інфекцією.

Тому під час ГРВІ найкраще перебувати вдома і застосовувати традиційне лікування: рясне тепле питво, протизапальні та відхаркувальні засоби. В таких умовах навіть сильний кашель без температури може пройти досить швидко.

Основною ознакою приєднання бактеріальної інфекції є підйом температури через кілька днів після початку ГРВІ. Це сигнал про те, що слід негайно звернутися до лікаря.

Глибокий кашель без температури

Такий кашель може говорити про те, що запальний процес спустився з верхніх дихальних шляхів на бронхи. Зазвичай цей процес супроводжується підйомом температури, і якщо її немає, це говорить про зниження імунітету. У людей зі зниженим імунітетом частіше розвиваються різні ускладнення, як вірусного, так і бактеріального походження.

Тому, якщо на тлі ГРВІ з’явився глибокий грудний кашель без температури, слід звернутися до лікаря: ускладнення у вигляді бронхіта або навіть пневмонії потребують спеціального медикаментозного лікування під контролем лікаря.

Тривалий кашель без температури

Якщо тривалий кашель з’явився після перенесеного ГРВІ, це може говорити про перехід гострого запального процесу в хронічний, тобто, про розвиток хронічного фарингіту, ларингіту або бронхіту. Хронічний процес при цьому зазвичай має бактеріальне походження.

Тривалий сухий кашель без температури характерний для хронічного атрофічного фарингіту, при якому відбувається усихання (атрофія) слизової оболонки глотки. Такий кашель супроводжується сухістю, першінням і царапанням в горлі. Якщо хронічний запальний процес поширюється на гортань, то сухий кашель стає гавкаючим, у хворих з’являється захриплість, а іноді голос пропадає зовсім. При вираженому запальному процесі в гортані набрякають голосові зв’язки і насилу пропускають повітря в легені — виникають порушення дихання.

Тривалий сухий кашель без температури або з невеликими підйомами температури характерний також для туберкульозного бронхаденіта і для початкових стадій осередкового туберкульозу легенів, а також для деяких глистових інвазій (наприклад, для ехінококозу легенів). Тому хворому обов’язково повинен бути зроблений рентген легенів і проведені основні лабораторні дослідження.

Кашель з мокротою без температури часто зустрічається при хронічному гіпертрофічному фарингіті, при якому відбувається розростання слизової оболонки глотки. Мокрота при цьому в’язка. Залежно від того, яке походження має фарингіт, відокремлювана слизь може бути прозорою, сирнисто-білою (при кандидозах) або гнійною.

Кашель у дитини без температури

У дітей досить часто зустрічається кашель без температури. Найчастіше він розвивається після перенесеного ГРВІ. Такий кашель пов’язаний з підвищеною ранимістю і чутливістю слизових оболонок дихальних шляхів у дітей. Якщо при цьому загальний стан дитини нормальний і лікар не прослуховує в легенях хрипів, то надто турбуватися не варто, але слід чітко виконувати всі призначення.

Дитина з кашлем не повинна відвідувати дитячий колектив, оскільки існує реальна небезпека розвитку хронічного запального процесу.

Дуже складно передбачити, чим закінчиться дитячий кашель без температури, це залежить від багатьох причин і, насамперед, від імунітету дитини.

У дітей раннього віку всі запальні процеси схильні до генералізації, тобто до швидкого поширення на інші органи. Тому кашель у грудничка без температури вимагає негайного звернення до педіатра.

Лікування кашлю без температури

Будь-який кашель краще лікувати за призначенням лікаря. Але якщо це невеликий кашель на тлі ГРВІ у дорослого, то можна обійтися домашнім режимом, рясним теплим питтям, гарячим молоком з медом або з мінеральною водою. Якщо є непереносимість прісного молока, то можна використовувати фітонастої: відвар кореня оману, настої звіробою, мати-й-мачухи і т.д.

У всіх інших випадках кашель без температури повинен лікуватися під контролем лікаря.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут