додому Дієти і харчування

Канадське дослідження виявило переваги щоденного споживання бобових для здоров’я серця

58

Революційне дослідження, проведене в Канаді, принесло нові знання про здоров’я серця, припускаючи, що включення лише однієї порції бобових у щоденний раціон може змінити правила гри, знизивши рівень “поганого” холестерину і, як наслідок, ризик серцево-судинних захворювань. Бобові, зокрема квасоля, сочевиця та нут, відомі своїм багатим поживним складом, в них міститься велика кількість вітамінів, мінералів та інших корисних для серця поживних речовин.

by @ jcomp

У дослідженні, проведеному вченими з лікарні Святого Михайла в Канаді, взяли участь понад тисячу учасників, які вивчали вплив споживання бобових на рівень холестерину. Результати дослідження є переконливими і вказують на те, що щоденне споживання 130-150 грамів сочевиці або квасолі є оптимальною кількістю для того, щоб не тільки знизити рівень холестерину ЛПНЩ на вражаючі 5%, але й зменшити ризик серцевих захворювань на 5-6%.

Ці бобові багаті на магній, кальцій, харчові волокна, які борються з холестерином, рослинні білки та фолієву кислоту, що робить їх потужним джерелом поживних речовин. Низький глікемічний індекс ще більше підвищує їхню привабливість, особливо для тих, хто прагне ефективно контролювати рівень цукру в крові.

Однією з найважливіших переваг бобових, як підкреслюється в дослідженні, є їхня здатність скорочувати споживання трансжирів і переробленого м’яса, які часто пов’язані з різними проблемами зі здоров’ям. Крім того, високий вміст рослинної клітковини в бобових допомагає стабілізувати роботу шлунково-кишкового тракту, сповільнити травлення і приборкати відчуття голоду, що сприяє підтримці стабільного рівня глюкози в крові в межах безпечного діапазону 5-6 ммоль/л.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар