додому Дім і затишок

Як відновити стосунки в сім’ї за зимові канікули

692

Новорічні канікули – чудовий час для відновлення і зміцнення сімейних відносин. Є можливість побути всім разом, вирішити давно відкладені питання і як результат стати ближче один одному.

Как восстановить отношения в семье за зимние каникулы

Згадайте минуле

В кінці року, що минає, ми згадуємо, яким він був, що було доброго, чого досягли. Думки про найкращі моменти дає «паливо», яке наповнює нас новими силами. Щоб кожен раз повертатися в минуле, можна використовувати сімейні фото. Відберіть всією сім’єю кращі фотографії за рік: різний настрій, вираз облич, місця і пори року. Зробіть колаж або тимчасову стрічку. Щоб те, що вас надихає і насичує силами, було перед очима.

Виконайте те, що давно обіцяли

Скільки разів за рік ви обіцяли дитині, як тільки буде час, сходити з нею в аквапарк, зоопарк або записати її в гурток робототехніки? Якщо зібрати все разом, то вийде ціла гора. Невиконані обіцянки підривають довіру. Урівноважити становище допоможе лист з бажаннями. Попросіть домочадців написати все те, що вони обіцяли зробити, і якщо це ще актуально, спробуйте реалізувати.

Спробуйте нове

Одноманітний темп життя притуплює емоції, вихідні та свята стають передбачуваними. Щоб не «закиснути» і отримати нові яскраві емоції, займіться всією сім’єю те, чого не робили раніше. Обговоріть, чим би вам хотілося зайнятися, але ніяк не вистачало на це час. Зберіть ідеї від кожного члена своєї сім’ї, оцініть їх і приступайте до дій. Це не тільки об’єднає вашу сім’ю, але і подарує життєву енергію.

Спілкуйтеся

Спілкування з рідними – це те, на що ніколи не вистачає часу у вирі життя. Тривалі канікули дають прекрасну можливість повноцінно поспілкуватися з близькими людьми, а не перекидатися словами між справою. До того ж кожному з нас хочеться, щоб його не тільки чули, але і слухали. Тому влаштовуйте чаювання в колі сім’ї, без телевізора, телефонів і книг. Обговорюйте, що відбулося за день, або просто базікайте на цікаві теми. Проявляйте інтерес до співрозмовника, задавайте питання.

Переймайте досвід

Скільки разів ви хотіли записати рецепт маминого пирога або дізнатися більш детальну історію сім’ї від бабусі? Вам все здається, що є час і ви все встигнете. Але однак робота і побут продовжують поглинати час. Приділіть час сімейним традиціям в канікули. Запишіть, нарешті, рецепт сімейного пирога. Попросіть бабусь і дідусів наговорити на диктофон дитячі спогади. Зніміть відеоролик про свою сім’ю. Збережіть це і передайте наступному поколінню.

Говоріть спасибі

Не в кожній родині заведено дякувати за щось хороше. Адже іноді кожному з домочадців так не вистачає визнання їх заслуг. Просте «Дякую», може підняти настрій і дати зрозуміти, що людину і його внесок у сімейне життя цінують. Заведіть на всі зимові канікули «Банку подяк». Нехай кожен пише, за що він вдячний. Наприклад: «Спасибі мамі за смачний обід», «Спасибі доньці за допомогу у прибиранні по будинку». Наприкінці канікул відкрийте банку і прочитайте. Це надихне вас і «Подяки» стануть сімейною, доброю звичкою.

попередня статтяЯк привести себе в форму за місяць до Нового року
наступна статтяДефіцит заліза, вітамінів А, В10 і ще ряд причин появи ранньої сивини

Додати коментар