додому Поради

Хламідія пневмонія

Хламідія пневмонія — це внутрішньоклітинний паразит, який є чимось середнім між вірусом і бактерією, який здатний провокувати захворювання верхніх дихальних шляхів.

Як передається хламідія пневмонія?

Варто сказати, що така хламідія може перебувати в організмі людини роками і поступово виробляти несприйнятливість до різних антибактеріальних препаратів. Більшість людей вважає, що таке захворювання найчастіше передається статевим шляхом, але, насправді, цей вид може потрапити в організм людини повітряно-краплинним або побутовим шляхом. Саме тому слід бути гранично обережними під час контактів із зараженими людьми.

18-12-14-foto-600x368-1

Симптоми хламідії пневмонії

Найчастіше інкубаційний період захворювання може тривати від одного тижня і до місяця. Після цього можуть проявитися такі симптоми:

 • синусит;
 • нежить;
 • фарингіт;
 • ларингіт;
 • короткочасне підвищення температури;
 • поява сухого кашлю;
 • постійна втома;
 • головні болі.

Для того щоб визначити атипову пневмонію, викликану хламідією потрібно пройти належне обстеження. У пацієнта береться мазок із зіву, збирають мокротиння, а також роблять аналіз крові на хламідії пневмонії.

Після того як діагноз буде підтверджений, лікар повинен призначити належне лікування без якого можуть з’явитися ускладнення. Так, наприклад, може розвинутися отит або тонзиліт, а найгірше — це енцефаліт або ендокардит.

Лікування хламідії пневмонії

Отже, чим же лікувати хламідії пневмонії? При цьому захворюванні найчастіше призначають препарати широкої дії. Найчастіше призначають антибіотики наступної групи:

 1. тетрациклін;
 2. макроліди;
 3. фторхінолони.

Макроліди не дають бактеріям розвитку, вони блокують їх розмноження і ріст клітин, а тетрациклін — проявляють бактеріостатичний ефект. До препаратів групи макролідів можна віднести наступні:

 1. Азитроміцин;
 2. Рокситроміцин;
 3. Кларитроміцин.

Застосовують при лікуванні цього захворювання і доксициклин, який необхідно приймати не менше 10-14 днів. Також використовують препарати, які зміцнюють імунітет організму в цілому.

В якості профілактичних заходів необхідно:

 1. Уникати контактів з хворими і можливими переносниками захворювань.
 2. Частіше мити руки.
 3. Не користуватися громадськими побутовими предметами, наприклад, посуд та засоби особистої гігієни.
 4. Зміцнювати імунітет організму.