додому Краса і здоров'я

Ген, який впливає на виникння екземи

206

Дослідження, проведене дерматологами Південно-Західного університету, передбачає, що причиною екземи можуть бути погано регульовані статеві гормони.

Своїми висновками вони поділилися в журналі PNAS. Нові дані можуть запропонувати несподівану мету для боротьби із захворюванням.

“Ми часто думаємо про екзему як про надмірно суху шкіру і лікуємо її зволожувальними засобами. Однак ми встановили, що ген, який важливий для вироблення статевих гормонів, мабуть, відіграє роль в створенні власних олій і ліпідів, необхідних для зволоження шкіри”, – розповідає автор Таміа Харріс-Трайон.

Вчені зосередилися на себоцітах, клітинах, з яких складаються з сальних залоз. Вони виявили, що ген HSD3B1 при впливі двох інтерлейкинів ставав в 60 разів активнішим. Цей ген відіграє ключову роль у виробництві статевих гормонів, таких як тестостерон і прогестерон, але раніше його не пов’язували з екземою та виробленням шкірних ліпідів.

Бази даних активності генів показали, що HSD3B1 сверхактівен у пацієнтів з екземою. Вчені вважають, що він може стати новою мішенню для боротьби з екземою. На даний момент вже є препарати, що впливають на даний ген.

Джерело

попередня статтяЧервоне м’ясо провокує онкологію – лікар Комаровський
наступна статтяПро один з найкорисніших видів вівсянки розповіли фахівці

Додати коментар