додому Краса і здоров'я

Гастрит з підвищеною кислотністю — основні симптоми захворювання

Гастрит з підвищеною кислотністю — симптоми цього захворювання можуть з’являтися не відразу. Хронічний гастрит сьогодні — одне з найчастіших захворювань шлунково-кишкового тракту, що багато в чому пов’язане з неправильним харчуванням і шкідливими звичками.

гастрит з підвищеною кислотністю

Як і чому починається гастрит з підвищеною кислотністю

Гастрит — це запалення слизової оболонки шлунка. Він може протікати гостро і хронічно. Хронічний гастрит може бути наслідком перенесеного гострого гастриту, але частіше він розвивається самостійно під впливом різних тривалих впливів на слизову оболонку шлунка.

В даний час виділяють три типи хронічного гастриту:

  • гастрит типу А або аутоімунний гастрит — імунна сістема починає виробляти антитіла до клітин слизової оболонки шлунка, руйнуючи їх;
  • гастрит типу В — розвивається при ураженні слизової оболонки шлунка бактерією Helicobacter pylori;
  • гастрит типу С або рефлюкс-гастрит — розвивається при регулярному закиданні жовчі з дванадцятипалої кишки в шлунок.

Причини розвитку хронічного гастриту у більшості людей носять змішаний характер. Так, порушення в харчуванні призводять до подразнення та травмування слизової оболонки шлунка. У запалену слизову легко впроваджується інфекція.

Сьогодні вважається, що хронічний гастрит з підвищеною кислотністю — це початкова стадія захворювання. При його тривалому перебігу слизова оболонка шлунка атрофується (зменшується в об’ємі), у тому числі атрофуються і залози, і розвивається друга стадія захворювання — хронічний гастрит зі зниженою кислотностю.

Дізнайся більше:

Симптоми гастриту з підвищеною кислотністю

Захворювання зазвичай зустрічається в молодому віці, частіше у чоловіків. Першими ознаками гастриту з підвищеною кислотністю є неприємні відчуття у верхній частині живота, іноді незначні болі, що з’являються після неправильного харчування, вживання алкогольних напоїв, стресів або важких фізичних навантажень. Вся симптоматика захворювання наростає зазвичай повільно. Зрідка поряд з болями з’являється печія.

Поступово біль і печія стають постійними. Біль тупа, ниюча. Найчастіше хворі пов’язують появу болю з прийомом їжі. Але вони можуть виникати і на голодний шлунок, і навіть вночі, стихаючи після прийому їжі.

Напади печії можуть повторюватися по кілька разів на день, супроводжуючись відрижкою кислим вмістом. Рідше з’являються нудота і блювота, частіше виникають запори.

При розвитку гастродуоденіту (запаленні слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки) з підвищеною кислотністю у хворих з’являються характерні болі, за що цю форму гастриту називають больовим гастритом. Біль локалізуються зазвичай у верхній частині живота в області грудини або декілька правіше її. Часто поєднуються біль після прийому їжі з «голодними» і «нічними» болями.

Гастрит з підвищеною кислотністю — ускладнення

Одне з ранніх ускладнень цього захворювання — порушення рухової активності кишечника і жовчовивідних шляхів (дискінезії). Поступово функціональні порушення в інших органах травлення змінюються органічними змінами і розвиваються такі захворювання, як хронічний дуоденіт, хронічний панкреатит, хронічний холецистит, хронічний ентероколіт.

Діагностика гастриту з підвищеною кислотністю

Основним методом діагностики хронічного гастриту є ЕГДС (езофагогастродуоденоскопія) — ендоскопічне дослідження слизової оболонки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки за допомогою спеціальної оптичної апаратури. Під час ЕГДС проводиться рН-метрія — визначення кислотності шлункового вмісту. У процесі проведення ЕГДС можна також взяти шматочок слизової оболонки шлунка для гістологічного дослідження, в тому числі для виявлення Helicobacter pylori. Крім того, присутність в шлунку Helicobacter pylori можна виявити шляхом виявлення в крові хворого антітелАнтітела — «солдати» імунітету до цього мікроорганізму.

Гастрит з підвищеною кислотністю слід виявляти і лікувати якомога раніше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут