додому Краса і здоров'я

Грибок стопи – симптоми та лікування

2680

Грибок стопи – симптоми цього захворювання особливо часто з’являються у тих, хто носить тісне, що не пропускає повітря взуття. Крім того, грибок стоп часто розвивається у людей зі зниженим імунітетом, порушенням кровообігу в області нижніх кінцівок і в осіб похилого віку.

грибок стопи

Як і чому розвивається грибок стопи

Грибкова інфекція потрапляє на стопи ніг при контакті з хворою людиною, його одягом і взуттям. При цьому якщо людина здорова, має хороший імунітет і правильно підбирає взуття, вона може і не захворіти. Або захворіє не відразу, а коли у неї знизиться імунітет.

Збудник інфекції впроваджується в поверхневі шари шкіри, найчастіше вражаючи тонку шкіру в області міжпальцевих проміжків, звідки поширюється на всю стопу.

Основні ознаки грибка стопи

Першими ознаками грибкової інфекції є свербіж і запалення шкіри на стопах.

Виділяють три стадії розвитку патологічного процесу:

  • початкова стадія – турбує свербіж, почервоніння, набряк шкіри;
  • стадія поширення інфекції – шкіра стоп і пальців ніг лущиться, свербить, на ній з’являються різноманітні плями;
  • стадія максимальних проявів – в процес втягуються нігтьові пластини, вони змінюють свій колір і блиск, кришаться і відшаровуються; шкіра стоп відділяється пластами, під якими видно глибокі тріщини.

Симптоми грибка стоп можуть бути дуже різними.

Основними формами прояву захворювання є стерта, сквамозна, гіперкератотична, інтертригінозна, дисгідротична.

При стертій формі захворювання у хворих практично не буває скарг: свербіж їх майже не турбує. Саме такі хворі часто є джерелом зараження для оточуючих.

Сквамозна форма грибка стоп проявляється легким свербінням і набряклістю шкіри, лущення шкіри в області підошви і міжпальцевих проміжків. Потім приєднується ураження нігтів, шкіри зовнішньої поверхні стопи, її бічних ділянок. Ця форма захворювання також може протікати малосимптомно, і хворі не завжди звертаються до фахівця.

Гіперкератотична форма грибка стоп починається з появи на шкірі сухої червонувато-синьої  висипки. Характерна також поява мозолеподобних утворень сірого кольору з тріщинами на поверхні.

Інтертригінозна форма грибка починається з  почервоніння і набряклості. На шкірі з часом з’являються ерозії, глибокі тріщини, покриті по краях лусочками. Хворих турбує сильний свербіж, біль і неприємний запах.

Дисгідротична форма грибка стоп виявляється появою дрібних бульбашок або великих пухирів на зовнішній поверхні стопи, пальцях ніг. Після їх підсихання на шкірі залишаються  плями.

Будь-яка форма грибка стопи може ускладнитися грибковим ураженням нігтьових пластин, а також приєднанням бактеріальної інфекції.

  Дізнайтесь більше:

Лікування грибка стоп

Грибок стоп лікують за допомогою протигрибкових лікарських препаратів. Початкові стадії грибка стоп можна лікувати протигрибковими препаратами для зовнішнього застосування, а запущені, в тому числі грибок нігтів, вимагають застосування препаратів системної дії.

Перед нанесенням на шкіру стоп протигрибкових препаратів необхідно видалити з поверхні стоп всі мозолі, зняти запалення і набряки. Для цього призначають:

  • аплікації з суміші молочної та саліцилової кислот і вазеліна, суміш накладають на шкіру стоп на дві доби, після чого поверхня повністю очищається;
  • на уражені ділянки шкіри двічі на день протягом тижня накладається саліциловий вазелін, після чого роблять ножні ванни з 2% розчином соди; всі скориночки і лусочки відпадають;
  • мазі і креми з кортикостероїдами.

Після того, як попередній етап лікування буде закінчений, призначають протигрибкові засоби для зовнішнього застосування у вигляді мазей, кремів або розчинів: тербінафін (Ламізил), клотримазол (Лотрімін), міконазол (Мікатін), толнафтат (Тінактін), нафтифін (Нафтін), бутенафін (Ментакс), та інші.

Протигрибкові препарати для системного застосування в аптеці можна купити лише за рецептом лікаря.

попередня статтяБолить зліва під ребрами – розбираємося в причинах
наступна статтяГастрит з підвищеною кислотністю – основні симптоми захворювання

Додати коментар